Zwiedzaj i odpoczywaj na Costa Barcelona

Przez admin

Zwiedzaj i odpoczywaj na Costa Barcelona

Na Costa Barcelona zawsze świeci słońce. Szczególnie, jeśli zaplanujesz urlop w terminie od maja do października. Wówczas masz pewną gwarancję przepięknej pogody, przy której przeżyjesz niezapomniane przygody podczas zwiedzania zabytków zaprojektowanych przez samego Antoniego Gaudiego.

Projekty katalońskiego architekta i inżyniera zwalają z nóg oryginalnością i pomysłowością wykonania. Są przy tym bardzo estetyczne i piękne. Zabytki trudno opisać samymi słowami – trzeba je po prostu zobaczyć! Dodatkowo aż siedem obiektów zostało wpisanych na światową listę dziedzictwa UNESCO. Wśród tych, o których nie można zapomnieć znajdują się: Casa Mila, Park Guell, Sagrada Familia, Cripta de la Colonia Guell, Casa Batllo, Szpital św. Pawła czy Casa Vicens. Wymienione miejsca są często pełne turystów, dlatego, aby ułatwić sobie zwiedzanie, warto z wyprzedzeniem zakupić bilety przez stronę internetową.

Piękne budowle zaprojektowane przez Gaudiego cieszą się tak ogromną popularnością, ponieważ w żadnym innym miejscu na świecie nie można zobaczyć tak monumentalnych projektów. Większość z nich została ozdobiona motywami zwierzęcymi. Posiadają przeróżne formy, kształty i wysokości. Dlatego często robią ogromne wrażenie nie tylko na turystach, ale również na samych Hiszpanach.

Plaże kuszą pięknym słońcem

Zaraz po poznawaniu historii i wyjątkowych zabytków, warto udać się na pobliskie, subtropikalne plaże. Z pewnością wspaniale się tam zrelaksujesz, zażywając kąpieli morskich i słonecznych. Dlatego na wyjazd do Costa Barcelony nie zabieraj ze sobą ciepłych rzeczy, ponieważ z pewnością Ci się nie przydadzą. Za to koniecznie weź ze sobą okulary przeciwsłoneczne i kąpielówki. Pamiętaj również o ochronie głowy przed słońcem. Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny, by uwiecznić zarówno wspaniałe chwile relaksu na plaży, jak i te, podczas których dowiesz się wiele o hiszpańskiej historii.

Na Costa Barcelona mieszkańcy mówią po angielsku

Nie martw się ewentualnym brakiem znajomości hiszpańskiego. Na Costa Barcelona wielu Hiszpanów, przyjaźnie nastawionych do turystów, dobrze posługuje się językiem angielskim. Z pewnością porozumiecie się bez większych barier, co ułatwi i urozmaici Waszą podróż.

To warto przeczytać tuż przed wylotem na Costa Barcelona

Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą ważny dowód osobisty bądź paszport. Te dokumenty z pewnością wystarczą, aby cieszyć się urlopem na Costa Barcelona. Dobrze jest też tuż przed wyjazdem zaopatrzyć się w pieniądze w walucie euro.

Palenie papierosów nie jest tak popularne w Hiszpanii jak w naszym kraju. W wielu sklepach nie prowadzi się sprzedaży wyrobów tytoniowych, natomiast w automatach ustawionych w barach wybór bywa niewielki. Dlatego, jeśli palicie papierosy, warto wyposażyć się w większą ilość. Jeśli mowa o samym przelocie do Hiszpanii, jest on raczej krótki. Lot samolotem zajmuje około trzech godzin. Obowiązujący czas nie różni się od tego, który mamy w Polsce. 

Do zobaczenia na Costa Barcelona!