Zwiedź Tunezję samochodem — to żaden problem

Przez admin

Zwiedź Tunezję samochodem — to żaden problem

Tunezja jest prawie dwukrotnie mniejsza od Polski, ale to rozciągnięty powierzchniowo kraj. Dlatego warto wynająć auto, by zwiedzić atrakcje położone dalej od wybrzeża.

Po co w ogóle wynajmować auto w Tunezji?

Część osób lata do Tunezji, ponieważ jest tam gorąco i tanio. Na dodatek w tym pięknym kraju plaże ciągną się kilometrami nad ciepłym morzem. Są tacy, którzy urlop spędzają wyłącznie na błogim leniuchowaniu na piasku lub leżaku przy basenie. Jednak istnieją turyści, którzy od wakacji oczekują czegoś więcej. Pragną zwiedzać. Jeśli wolą robić to na własną rękę, to potrzebny na pewno okaże się samochód.

Zwiedzanie zawsze należy zacząć od stolicy. Tunis leży nad morzem i łatwo dostać się tam nawet autobusem. Jednak jeśli zdecydujemy się wynająć samochód, to będziemy w pełni samowystarczalni. Poza stolicą warto zobaczyć również amfiteatr w El Jem, który zachował się w zdecydowanie lepszym stanie niż Koloseum w Rzymie. To ogromne (65 ha) stanowisko archeologiczne jest świetnie zachowane. Trasę z jednego miasta do drugiego pokonamy w niecałe 3 godziny po szerokiej autostradzie. W przeciwległą stronę od stolicy, ale również na południe znajduje się słynna Dougga, która ponad 20 lat temu została wpisana na listę UNESCO. Najdalej na południe czeka na nas Tauzar. To piękna oaza położona u wrót Sahary, gdzie kręcono na przykład „Gwiezdne wojny”. Trasę tę pokonamy w 6 godzin. Autem będzie to wygodna podróż, podczas której możemy robić postoje wtedy, kiedy tylko zechcemy.

Ogólne warunki wynajmu samochodu w czasie urlopu

Jeśli kierunkiem, który nas interesuje, jest Tunezja, wynajmowanie samochodu za granicą nie powinno stanowić problemu. W dzisiejszych czasach bez problemu da się to załatwić na długo przed wyjazdem. Po prostu zarezerwujemy auto dzięki karcie kredytowej. I tu mała rada — niekiedy przytrafić może się nam sytuacja, że wypożyczalnia będzie wymagała, aby osoba zgłoszona jako kierowca była również właścicielem karty. Należy to wcześniej sprawdzić, by nie przeżywać potem stresu na miejscu. Niektóre wypożyczalnie zabezpieczają się także na różne sposoby przed niedoświadczonymi kierowcami. Może zatem pojawić się dodatkowa opłata dla osób, które nie ukończyły na przykład 25 roku życia lub które mają prawo jazdy krócej niż 3 lata. Plusem jest to, że w Tunezji nie wymaga się posiadania międzynarodowego prawa jazdy. Wystarczy mieć ze sobą polski dokument.

Koszty wypożyczenia auta w Tunezji

Pomimo tego że Tunezja to kraj afrykański, cena wynajmu auta może nas zaskoczyć. Są to bowiem kwoty zbliżone do europejskich. W takim wypadku wynajem opłaca się raczej tym, którzy wybierają się na wakacje czteroosobową grupą. Natomiast milo zaskoczą nas ceny benzyny, która jest o połowę tańsza niż w Polsce. To dobra wiadomość dla tych turystów, którzy naprawdę chcą zwiedzić ten piękny kraj wzdłuż i wszerz.

Każdy, kto pragnie lepiej poznać ten afrykański kraj, powinien wynająć samochód, usiąść za kółkiem i pojechać przed siebie, by kolejno zwiedzać piękne miejsca.