Wyspa Kos – gdzie nocować podczas bajecznych wakacji

Przez admin

Wyspa Kos – gdzie nocować podczas bajecznych wakacji

Przyjazny klimat, słońce, błękitne niebo, szafirowe morze i specyficzna atmosfera panująca w tutejszych uroczych miasteczkach, zachęcają do beztroskiego, letniego wypoczynku. Grecja ma mnóstwo miejsc, do których co roku przyjeżdża ogromna liczba wczasowiczów, a jednym z najpiękniejszych jest położona u wybrzeży Turcji wyspa Kos, słynąca m.in. z tego, że urodził się tu prekursor współczesnej medycyny – Hipokrates.

Raj dla plażowiczów

Jedną z największych atrakcji tej malowniczej wyspy są wspaniałe, szerokie piaszczyste plaże zajmujące aż 70% wybrzeża. Ponieważ głównym źródłem utrzymania mieszkańców jest turystyka, można tu bez problemu wypożyczyć leżaki lub posilić się w jednej z licznych tawern oferujących smakowite greckie przysmaki. Wielbiciele plażowania mogą wybrać jeden z hoteli w mieście Kos, skąd blisko do popularnej i dobrze zagospodarowanej plaży Lambi Beach, na której można odpocząć przed wieczornymi atrakcjami czekającymi na turystów w centrum. W odległości kilku kilometrów od miasta znajduje się też nietypowa plaża z gorącymi źródłami – Therma, która warta jest odwiedzenia nie tylko ze względu na swój niewątpliwy urok, ale także walory zdrowotne wypływającej ze skalnej groty gorącej wody. Hotele w Kos często znajdują się na obrzeżach miasta, dlatego warto skorzystać z miejscowych wypożyczalni rowerów, dzięki którym dotrzemy niemal w każde miejsce. Wśród tutejszych plaż wyróżniają się te położone w okolicach miasteczka Tigaki, które urzekają swoją rozłożystością i gorącym piaskiem. Samo miasteczko oferuje turystom wiele komfortowych hoteli z rozwiniętą infrastrukturą wypoczynkową, dlatego często przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi. Dużą popularnością i dobrym zapleczem hotelowym cieszy się również rybacka miejscowość Kardamena, która powoli przekształca się w turystyczne centrum pełne tawern, sklepików z pamiątkami i różnych typowo wakacyjnych atrakcji.

Dla wielbicieli adrenaliny

Wspaniałe wybrzeże stwarza warunki nie tylko do leniwego plażowania, ale również do aktywnego uprawiania sportów wodnych, czemu sprzyja wiejący tu wiatr meltemi. Zwolennicy szaleństwa na falach mogą zamieszkać w południowo-zachodniej części wyspy np. w kameralnym miasteczku Kefalos, skąd będą mieć blisko na plażę w Zatoce Kamari, gdzie mieści się centrum windsurfingu, z którego mogą korzystać zarówno zaawansowani, jak i początkujący amatorzy tego sportu.

W hotelu, w apartamencie…

Baza noclegowa na wyspie jest wystarczająco zróżnicowana, aby zadowolić turystów o różnych wymaganiach. Możemy zatrzymać się zarówno w miejscowościach o typowo turystycznym charakterze, jak i w małych, klimatycznych, tonących w zieleni wioskach, gdzie można poczuć prawdziwe greckie klimaty. Do dyspozycji turystów są hotele z basenami oraz dające więcej prywatności apartamenty z aneksami kuchennymi, z których zazwyczaj i tak rzadko się korzysta, bo miejscowe tawerny kuszą lokalną kuchnią. Ogromnym plusem urlopu na wyspie Kos jest fakt, że niezależnie od tego, w jakiej miejscowości zamieszkamy, bez problemu dotrzemy do wszystkich ciekawych zakątków wynajętym samochodem, skuterem, rowerem lub miejskim autobusem. Warto z tego skorzystać, bo jest tu wiele naprawdę wspaniałych widoków i zabytków.