Wybierz idealny termin na urlop w Varnie

Przez admin

Wybierz idealny termin na urlop w Varnie

Varna to miasto położone w północno-zachodniej części Bułgarii nad wybrzeżem Morza Czarnego. To jeden z najczęściej odwiedzanych kurortów turystycznych przez gości z Europy. Varna kryje w sobie lazurowe morze, zielone palmy, złociste piaski, bogactwo fauny i flory znajdujące się w okolicznych lasach i parkach, modne puby i kluby, imponujące zabytki oraz atrakcyjne programy artystyczne instytucji kultury. Planując urlop w Varnie, warto jednak zastanowić się nad wyborem odpowiedniego terminu na udany urlop oraz nad formą spędzania wolnego czasu.

W jakim miesiącu wybrać się na wakacje do Varny?

Rozważając odpowiedni termin na wypoczynek w bułgarskiej Varnie, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszy z nich to pogoda. Jeśli chcesz spędzić czas na opalaniu, kąpielach w morzu, wylegiwaniu się na plaży, długich spacerach  w słoneczne dni, wybierz miesiące od maja do sierpnia. Największe upały są w lipcu i sierpniu, wówczas słupki rtęci pokazują od 28 do ponad 30 stopni Celsjusza. To idealny czas, aby przywieźć z wakacji brązową opaleniznę. Pamiętaj jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas opalania. Suche powietrze i ostre promienie słoneczne mogą bardzo szybko poparzyć, i poważnie uszkodzić skórę. Dlatego osoby mające problemy z cerą oraz różnego rodzaju schorzenia dermatologiczne, powinny ostrożnie wybierać termin wakacji w bułgarskich kurortach. Wskazane jest nawet, aby te osoby planowały wakacje we wrześniu lub na przełomie kwietnia i maja. W tym czasie jest ciepło, lecz słońce nie grzeje tak intensywnie jak w sezonie wakacyjnym. Kolejnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, planując wakacje w Varnie, jest cena. W sezonie turystycznym koszty wycieczek są tu znacznie wyższe niż w miesiącach jesienno-wiosennych. Również posiłki w restauracjach oraz pamiątki latem kosztują więcej niż w okresach posezonowych.

Kiedy nie jechać na urlop do Varny?

Planując wakacje w słonecznej Varnie, warto pamiętać o okresach, jakich należy unikać. Najmniej przyjemnymi miesiącami na wypoczynek w bułgarskich kurortach są: listopad, grudzień, styczeń, luty i marzec. Pogoda jest wówczas bardzo kapryśna, często pada, jest wietrznie, ponuro, a dni słonecznych jest znacznie mniej niż w okresie wiosenno-letnim. Natomiast osobom chcącym uprawiać sporty zimowe i pojeździć na nartach, polecamy okres od grudnia do stycznia. Wówczas stoki są dobrze naśnieżone, a pobyt w kwaterach turystycznych położonych w górskich wioskach stanie się przyjemnym doświadczeniem. Kurorty położone u wybrzeży Morza Czarnego w sezonie zimowym są niemal puste, to tzw. martwy okres w przemyśle turystycznym. Można jednak wybrać się do Varny na kilkudniowy wyjazd na Sylwestra. Ceny w hotelach będą niższe niż latem,  a w samym mieście odbywają się imprezy sylwestrowe. Modne lokale i puby oferują liczne wydarzenia z okazji nadchodzącego Nowego Roku. Również dla gości hotelowych, w niektórych obiektach organizuje się wyjątkowe atrakcje na ten czas. W ostatnich latach niezwykle popularne stają się wyjazdy w okresie świątecznym. Dlatego, jeśli lubisz błogi spokój, możesz zaplanować wypoczynek na Boże Narodzenie lub Wielkanoc w Varnie. Tutejsze obiekty noclegowe dysponują specjalnymi ofertami dla rodzin z dziećmi oraz dopasowanym menu.