Urokliwe Dahab na romantyczny wyjazd

Przez admin

Urokliwe Dahab na romantyczny wyjazd

Malownicze otoczenie miasta Dahab tworzy romantyczną atmosferę idealną na wyjazd tylko we dwoje. Panuje tu niezwykły klimat dawnej rybackiej wioski, która przemieniła się w ustronny raj dla turystów spragnionych słonecznych oraz morskich kąpieli. Poznajcie nasze propozycje na nastrojowe momenty w tej urokliwej miejscowości.

Złapcie oddech w zacisznym hotelu

hotel w miejscowości Dahab

Hotele w Dahab powstają jako równie komfortowa, ale bardziej kameralna alternatywa dla wielkomiejskich ośrodków w innych częściach Egiptu. Doskonałe warunki do spędzania czasu tylko we dwoje zapewniają roztaczające się wokół krajobrazy – piaszczyste wydmy, błękitne morze, egzotyczna roślinność oraz imponujące wzgórza o nietypowej barwie ziemi. Te piękne widoki możecie podziwiać wprost z hotelowego pokoju lub wygodnego leżaka ustawionego przy basenie. Kolacja na kolorowym dywanie w otoczeniu świec i szumu morza z całą pewnością na długo pozostanie w Waszej pamięci. Rezydenci oferują liczne udogodnienia oraz atrakcje, takie jak restauracje z pyszną lokalną lub europejską kuchnią, ogniska tuż przy plaży czy pobyt w wariancie All Inclusive.

Przeżyjcie najpiękniejszą przygodę

Ten wspaniały region znajduje się na historycznym Półwyspie Synaj, dlatego obfituje w miejscówki zachwycające o każdej porze roku. Bez problemu odkryjecie odosobnione zatoczki ukryte wśród skał czy palmowe oazy tuż obok białych zabudowań. Nad miejscowością Dahab piętrzą się góry, gdzie można wędrować całymi dniami. Ten region spodoba się też wszystkim zakochanym, których połączyła wspólna pasja do surfowania czy nurkowania. Można tu podziwiać najpiękniejsze rafy koralowe, a nawet imponujące podwodne muzeum czy jedną z najpiękniejszych jaskiń tej części świata – Blue Hole. Taka rozrywka polecana jest także każdemu, kto chciałby wspólnie spróbować czegoś nowego – wiele ośrodków organizuje naukę tych form rekreacji oraz dalsze wyprawy w poszukiwaniu podwodnego świata. 

Poznajcie tradycję Egiptu

Pośród krętych uliczek miasteczka można spotkać klimatyczne kawiarenki serwujące pyszną herbatę miętową oraz knajpki z regionalnymi przysmakami, takimi jak świeże owoce morza, dania z rusztu czy pieczony na miejscu chleb. Z całą pewnością zachwyci Was też wszechobecny zapach morskiej bryzy, kamienne budowle, a także serdeczność miejscowych. Po całym dniu spędzonym na plażowaniu, spacerach lub uprawianiu sportów wodnych, warto udać się na skalisty brzeg, by razem podziwiać odbijające się w tafli wody promienie zachodzącego nad górami słońca. Z Dahab warto wybrać się na zorganizowaną wycieczkę do położonego niedaleko klasztoru św. Katarzyny na Górze Synaj, ale możecie też zapytać w swoim biurze podróży o dalsze wyprawy, na przykład do Kairu czy Suezu.

Podróż tylko we dwoje pomoże wzmocnić relacje oraz wzbogaci wspólne wspomnienia o ciekawe przeżycia. Egipskie Dahab okazuje się doskonałym miejscem, by spełnić marzenie drugiej połówki o wyjątkowym, romantycznym wyjeździe z dala od zgiełku i problemów szarej codzienności.