Urlop w Burgas to moc nowych przygód i mocnych wrażeń

Przez admin

Urlop w Burgas to moc nowych przygód i mocnych wrażeń

Luksusowy bułgarski kurort Słoneczny Brzeg znajduje się zaledwie o dwie godziny lotu samolotem z Polski. Miejsce to cieszy się ogromną popularnością głównie ze względu na swój rozrywkowy i przyjazny turystom charakter. Natomiast pobliska plaża w Burgas została oznaczona „błękitną flagą”, co oznacza, że należy do najczystszych i najpiękniejszych w Europie.

Nie ma potrzeby tłumaczenia, jak niesamowite jest Morze Czarne. Wyobraź sobie, że spędzasz swój urlop właśnie nad nim. Jest piękny słoneczny dzień, a Ty leżysz na  złocistym piasku na plaży w kształcie półksiężyca, rozciągającej się na długość około 8 kilometrów. Wokół Ciebie znajdują się nowoczesne hotele i piaszczyste wydmy. Tak właśnie od wielu lat spędza wakacje mnóstwo turystów z całego świata. Gdy już o tym pomyślisz, zastanów się: czy wypoczynek może być jeszcze bardziej korzystny niż ten w Burgas? Chyba sam przyznasz, że trudno byłoby rywalizować z miejscem tak idealnym dla urlopowego relaksu. Ale nie tylko bułgarska plaża i hotele są wyjątkowe. Na tych odwiedzających, którzy preferują spędzać czas aktywniej, niż zażywając kąpieli słonecznych, czeka moc wodnych atrakcji.

Burgas – raj dla amatorów sportów wodnych

Nigdy nie nurkowałeś w krystalicznie czystej wodzie? A co powiesz o windsurfingu, parassailingu czy pływaniu na nartach wodnych? Jeśli tematyka tych sportów nie jest Ci obca, w Burgas poczujesz się jak ryba w wodzie. A jeśli będziesz to robił po raz pierwszy, gwarantujemy, że jest to idealne miejsce, by się przełamać. Z pewnością spędzisz ten czas bardzo przyjemnie, świetnie się przy tym bawiąc. 

Większość dzieci kocha również przebywać w wodzie. Specjalnie dla nich, został zbudowany bardzo znany Aquapark Action, gdzie zaznacie ponad 30 rodzajów wyjątkowych rozrywek. Rwąca rzeka, basen ze sztuczną falą czy fontanny o przeróżnych kształtach i rozmiarach – to tylko niektóre z nich. Zachwycają zdecydowaną większość małych podróżników, ale i dorośli nie narzekają w tym aquaparku na nudę. Po prostu trzeba do tam pojechać!

Wybrzeże tak rozrywkowe jak słynne Las Vegas

Kasyna, puby, dyskoteki, i bary są tu otwarte do białego rana. Czasem można odnieść wrażenie, że zabawa w Burgas po prostu nigdy się nie kończy. Nie bez przyczyny miejsce jest nazywane „Las Vegas Wschodniej Europy”. 

Również restauracje i kawiarnie są tu na najwyższym poziomie. Tamtejsze potrawy swoim smakiem zaspokajają nawet te najwybredniejsze gusta i smaki. Kuchnia bułgarska łączy elementy kuchni słowiańskiej ze śródziemnomorską tradycją. Sami przyznacie, że takie połączenie musi dawać ciekawe rezultaty. Do najpopularniejszych bułgarskich potraw należy sałatka szopska i gulasz gjuwecz podany z aromatycznym sosem. Nie zapomnijcie także spróbować przepysznego bułgarskiego chłodnika.

O tym warto pamiętać

Czas w Bułgarii należy liczyć jako +1 godzina w stosunku do czasu polskiego. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w bułgarską walutę zwaną lwem.

Na Burgas panuje śródziemnomorski klimat, dlatego jedyne czego potrzebujecie to lekkie, zwiewne ubrania, kąpielówki oraz dobry humor!

Zapraszamy na Burgas!