Tunezja – orientalna podróż w nieznane

Przez admin

Tunezja – orientalna podróż w nieznane

Idealna pogoda trwa tam niemal cały rok. Wokół niedrogich hoteli z ofertami all inclusive znajdują się złociste plaże i lazurowe morze. Dodatkowo Tunezja ma bardzo bogatą i długą historię. Możesz ją poznawać bez końca, zwiedzając zabytki prawie nietknięte upływem czasu. A w powietrzu pachnie orientalnymi przyprawami, które dodane do jedzenia, smakują wprost wyśmienicie.

Taka właśnie jest Tunezja. Jej orientalne piękno zachwyci podróżnika w każdym wieku. Z pewnością warto spędzić tam weekend i poznać najbardziej liberalny kraj arabski od środka. Dla nas, Słowian, będzie to z pewnością podróż egzotyczna, po której zostanie wiele pięknych chwil i ciekawych wspomnień. Poznanie kultury arabskiej okaże się zupełnie nowym, rozwijającym doświadczeniem, które na przestrzeni lat będziesz postrzegał jako coraz cenniejsze…

Kurorty w miejscach o bajkowym klimacie

Tunezja jest bogata w kurorty oferujące pobyty o najwyższym standardzie. Piękne, klimatyczne pokoje, baseny, imprezy dla turystów – to tylko niektóre przyjemności, na które będziesz mógł sobie pozwolić podczas swojego weekendu w tym państwie. Najpopularniejszym wśród turystów, wprost idealnym na krótki wypad, jest kurort Hammamet. Oprócz oferty all inclusive, jego kolejny atut stanowi idealne położenie. Do wyboru masz ponadto pełen rozrywek kurort Sousse oraz klimatyczny Monastir.

Plaże wyglądające jak te z planu filmowego

Tunezja jest ukochanym miejscem amerykańskich i europejskich reżyserów. Piękno jej ogromnych, piaszczystych plaż połączone z lazurowym, czystym morzem potrafi zapierać dech w piersiach. Z powodzeniem kręcono na nich wiele produkcji, które przeszły do historii kina. Są to takie filmy jak m.in. „Żywot Briana” czy „Gwiezdne Wojny”. Również turyści kochają tunezyjskie plaże. Jeśli wybierzesz ofertę all inclusive, z pewnością nie będziesz narzekać na brak rozrywek. Zarówno Tobie, jak i Twojemu towarzyszowi podróży niczego nie zabraknie podczas weekendu. A tunezyjskie plaże są wprost wymarzone dla zakochanych, którzy mogą spędzić tu czas na przykład na romantycznych i klimatycznych spacerach.

Kuchnia orientalna, którą kochają Europejczycy

Baranina, jagnięcina i owoce morza – to najpopularniejsze składniki tunezyjskich potraw. Zazwyczaj łączy się je z kuskusem, pysznym pieczywem czy garścią oliwek. Wszystko jest okraszane orientalnymi, oryginalnymi przyprawami, dzięki którym smak potraw pamięta się jeszcze długo po powrocie do domu. Słowo idealnie oddające tunezyjską kuchnię to fusion, czyli oryginalne połączenie różnorodnych kuchni.

Przed wyjazdem warto wiedzieć…

Aby spędzić wymarzony weekend w Tunezji, potrzebujesz paszportu ważnego jeszcze przez trzy miesiące po planowanym powrocie do Polski. Twoja podróż samolotem potrwa ponad 3 godziny. Walutą obowiązującą na terenie Tunezji jest dinar, jednak nie możesz go ani wwieść, ani wywieźć ze sobą. Choć urzędowym językiem jest arabski, bez większego trudu porozumiesz się w języku angielskim oraz francuskim.

Nie zwlekaj i zaplanuj podróż. Życzymy wspaniałego weekendu w Tunezji!