Szybko, wygodnie i bezpiecznie – dlaczego warto podróżować samolotem?

Przez admin

Szybko, wygodnie i bezpiecznie – dlaczego warto podróżować samolotem?

Współcześnie podniebne rejsy dostępne są praktycznie dla każdego turysty. Samolot przestał być luksusem wyłącznie dla wybranych, a oferta przewoźników z roku na rok wydaje się coraz bardziej atrakcyjna. Planując urlop za granicą, warto rozważyć więc opcję przelotu z kilku ważnych powodów, o których przeczytasz w poniższym artykule. 

Do celu w parę godzin

Podróż samolotem to przede wszystkim spora oszczędność czasu. W kilka godzin możesz dostać się z jednego kontynentu na drugi, zmienić klimat i otoczenie. Lot do najbardziej popularnych, europejskich kierunków trwa zazwyczaj około 2 godzin, a podniebna podróż do egzotycznej Tunezji czy Egiptu zajmuje nie więcej niż 4 godziny Nawet po dodaniu do tego czasu długości odprawy można uznać, że zdecydowanie bardziej opłaca się wybrać samolot. Lotniska znajdują się w miejscach najchętniej uczęszczanych przez turystów, więc po wylądowaniu z pewnością równie szybko uda Ci się dostać do wybranego hotelu czy pensjonatu.

Wygoda podczas podróży

Po wejściu do samolotu o Twój komfort zadba wykwalifikowany personel, który zaproponuje przekąski oraz napoje. W zależności od standardów danego przewoźnika, w samolocie znajduje się wiele różnorodnych udogodnień. Z całą pewnością możesz liczyć na wygodny fotel oraz przyjemną temperaturę. I choć może się zdarzyć, że podczas startu czy lądowania będzie trochę głośniej, cała podróż zazwyczaj przebiega w spokojnej, cichej atmosferze. Dla załogi najważniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów, a samoloty uznawane są za jeden z najmniej kolizyjnych środków transportu.

Podróżowanie bez zmartwień

Wiele osób obawia się, że nie poradzi sobie ze skomplikowanymi procedurami na lotnisku. Tymczasem odprawa okazuje się zawiła tylko pozornie, a tak naprawdę wystarczy poznać kilka prostych kroków. Jeśli wybierasz się na wakacje organizowane przez biuro podróży, możesz poprosić o wyjaśnienie specjalistę, który odpowie na wszystkie pytania. Najważniejsze to dotrzeć na lotnisko na minimum 1,5 godziny przed planowanym odlotem, choć w niektórych krajach, zwłaszcza tych spoza strefy Schengen, ten czas warto wydłużyć.

Po wejściu na lotnisko prześledź informacje wyświetlane na tablicach elektronicznych. Wskazują one stanowisko, przy którym odprawiany jest Twój lot. Jeśli planujesz nadać bagaż rejestrowany, zgłoś się do punktu jego nadania. Nie martw się, że ciężko będzie Ci go znaleźć – powinien znajdować się tuż przy kontrolnych bramkach i być oznaczony logo Twojego przewoźnika. Następnie przygotuj bilet oraz paszport i udaj się do punktu kontroli bezpieczeństwa.

Kiedy masz już zarezerwowany przelot, nie musisz troszczyć się właściwie o nic innego. Ubezpieczenie samochodu, śledzenie trasy, dodatkowe opłaty na granicy czy tankowanie pojazdu na zagranicznych stacjach przestaną być problemem. Tobie pozostanie tylko zrelaksować się i czekać na lądowanie w wymarzonym zakątku świata. Zadbaj o swój komfort i zabukuj bilet na zagraniczne wakacje!