Święta w magicznym otoczeniu – czy warto spędzić je za granicą?

Przez admin

Święta w magicznym otoczeniu – czy warto spędzić je za granicą?

Coraz więcej osób decyduje się porzucić dotychczasowe przyzwyczajenia i pojechać na święta nieco dalej niż do rodzinnego domu czy w polskie góry. Nic dziwnego – wspólne podróżowanie oraz atmosfera relaksu korzystnie wpływają na pielęgnowanie relacji, a to przecież jedna z najcenniejszych wartości podczas świąt. Dlaczego jeszcze warto pojechać wtedy za granicę?

Urlop w egzotycznym miejscu

Święta często wypadają w tygodniu, co czyni je idealnym momentem, żeby zorganizować dłuższą wycieczkę bez konieczności wykorzystywania znacznej części urlopu. Dzięki temu nie tylko porządnie wypoczniesz, ale też będziesz mieć wiele okazji do poznawania lokalnej kultury i historii. 

Podczas gdy w Polsce z pogodą bywa bardzo różnie – w grudniu częściej pada deszcz, niż śnieg, a wczesną wiosną też nie można być pewnym słonecznej pogody, w wielu krajach położonych całkiem niedaleko panuje przyjemna aura sprzyjająca odpoczynkowi. Jednym z nich jest Tunezja, gdzie o każdej porze roku przywita Cię lazurowe morze oraz całe mnóstwo atrakcji. Powiew egzotyki i wspaniałe momenty zagwarantuje też na przykład wycieczka do słonecznego Egiptu. 

Na święta do jednego z europejskich krajów

Dobrym pomysłem na celebrowanie Bożego Narodzenia czy Wielkanocy będzie wyprawa na południe Europy. Podróż nie zajmuje dużo czasu, a na miejscu czekają zachwycające miasta, błękitne morza oraz dużo niezakłóconego niczym relaksu. 

Warto rozważyć podróż do Grecji, w której nawet zimą nie sposób się nudzić. Zatrzymaj się na jednej z zielonych wysp, posmakuj regionalnych przysmaków i zapomnij o problemach codzienności.

Ciekawą opcją okaże się też Hiszpania, pełna malowniczych miast. Jej klimat odkryjesz, odwiedzając słynne wybrzeże Costa Brava, a także Barcelonę, uznawaną za jedno z najpiękniejszych miast świata.

Zalety urlopu poza sezonem

Przedświąteczny czas oznacza zazwyczaj większe kolejki w sklepach, korki na drogach oraz ogólne zamieszanie. To kolejny powód, żeby w tym czasie wsiąść w samolot i wyruszyć w poszukiwaniu przygód. Unikniesz w ten sposób całego trudu przygotowań, a zaoszczędzony czas poświęcisz na aktywności, które najbardziej lubisz. Możesz odpoczywać przy hotelowym basenie, podziwiać imponujące zabytki czy spacerować po zaułkach nadmorskich miasteczek. 

Wyjazd poza letnim szczytem sezonu zapewni spokojne wakacje bez tłumów. Pomyśl tylko, jak wiele wspaniałych miejsc uda Ci się zobaczyć, kiedy nie będziesz musiał wystawać w długich kolejkach po bilety. Mniejsza liczba turystów oznacza także większe możliwości pod względem wyboru wymarzonego noclegu. Dzięki temu łatwiej upolujesz uksusowy hotel w dobrej cenie lub ofertę all inclusive. 

Święta z dala od Polski zyskują coraz większą popularność nie tylko ze względu na panującą modę, ale przede wszystkim dlatego, że gwarantują miłe urozmaicenie w codzienności. Z całą pewnością na długo pozostaną w pamięci każdego uczestnika wycieczki, a być może staną się też nową, fascynującą tradycją.