Spędź weekend w Burgas i korzystaj z uroków plaży w kształcie półksiężyca

Przez admin

Spędź weekend w Burgas i korzystaj z uroków plaży w kształcie półksiężyca

Ta plaża działa na wielu turystów niczym magnes m.in. dlatego, że została oznaczona „Błękitną Flagą”. Oznacza to, że należy do najczystszych w Europie. Wraz z hotelami i wydmami tworzy malowniczy krajobraz w kształcie półksiężyca, co gwarantuje magiczny i niezapomniany klimat. Dlatego Burgas jest miejscem wprost idealnym na weekend.

Kiedy już zaznamy kąpieli morskich oraz słonecznych, warto poznać inne, równie ciekawe i przyjemne atrakcje. Słoneczny Brzeg jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić weekend. Windsurfing, narty wodne czy nurkowanie – na Waszym urlopie w Bułgarii tych sportów wodnych nie powinno zabraknąć. Tym bardziej, że na plaży jest krystalicznie czysta woda.

Błękitne laguny marzeń

Okolica malowniczo położonych trzech jezior lagunowych – Mandreńskiego, Burgaskiego oraz Atanasowskiego – wprawi Was w zachwyt, jak piękna może być przyroda. Ów nieziemski klimat, połączony wraz niezapomnianymi widokami, jest destynacją doskonałą dla amatorów fotografii, potrzebujących pięknej scenerii np. do sesji zdjęciowych. Również osoby, które po prostu chcą uwiecznić aparatem swoje szczęśliwe chwile w Bułgarii, nie powinni zapominać o tym, że akurat ta okolica jest do tego wprost idealna.

Klimatyczne miasto z o ogromnej i ciekawej historii

Antyczny Nessebar jest miastem, które zachwyca wąskimi uliczkami i bajkowym klimatem. Oprócz tych zalet, w okolicy znajduje się cały szereg imponujących zabytków. Z tego względu podczas podróży nie zapomnijcie o odwiedzeniu m.in. Muzeum Archeologicznego, w którym poznacie historię miasta, której początek datuje się na około 3 tys. lat temu.

Burgas – tropem Adama Mickiewicza 

Burgas to ważny ośrodek przemysłowy oraz miasto portowe. Jedno z największych bułgarskich miast, które koniecznie trzeba zobaczyć, ponieważ jest pełne zabytków i punktów o długiej, bogatej historii.

W centrum znajdziemy ogromny park im. Adama Mickiewicza. Jego imieniem nazwano również jedną z głównych ulic. Aby dowiedzieć się więcej nie tylko o polskich śladach na terenie Burgas, ale też o samej historii miasta, koniecznie warto zobaczyć eksponaty w trzech tamtejszych muzeach: archeologicznym, historycznym oraz etnograficznym.

Wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych

W ramach dodatkowej rozrywki oraz kolejnych atrakcji, wybierzcie się do Aquapark Action, w którym, zarówno ci mniejsi, jak i więksi będą mogli cieszyć się z ponad 30 różnych atrakcji! Kręte zjeżdżalnie, rwąca rzeka czy basen ze sztuczną falą to tylko niektóre z rozrywek dostępnych w tym aquaparku. Gwarantujemy, że dzieci i dorośli będą się tam świetnie bawić.

Bułgarskie życie, które tętni pierwszorzędną rozrywką

Ogromne kasyna, dyskoteki i bary są tu otwarte do białego rana. Ponieważ Bułgarzy słyną z tego, że potrafią świetnie się bawić, z pewnością nie będziecie narzekać tu na nudę. Dlatego udając się na weekendowy wypad, koniecznie zabierzcie ze sobą dobry humor i mnóstwo pozytywnej energii.

Nie będziecie narzekać na nią także po powrocie, ponieważ weekend w Bułgarii z pewnością zaliczycie do udanych. Choćby dlatego, że mnóstwo radości może Wam przynieść poznanie bułgarskich zwyczajów, które bywają odwrotne do polskich. Warto pamiętać, że u Bułgarów kręcenie głową na boki oznacza zawsze tak, a kiwanie do przodu tylko nie. Ale jeśli odruchowo się pomylicie, nigdy się nie przejmujcie. W końcu to urlop – liczy się głównie zabawa!

Zapraszamy do Bułgarii!