Słoneczne Burgas na rodzinne wakacje

Przez admin

Słoneczne Burgas na rodzinne wakacje

Zatoka Burgaska oraz położony w pobliżu Słoneczny Brzeg uznawane są za jedne z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych Bułgarii. Swoją sławę zawdzięczają rozległym plażom o złocistym piasku, otoczeniu zieleni i wielu atrakcjom tuż przy hotelowym pokoju. To wszystko sprawia, że królują w rankingach z najlepszymi miejscami na rodzinne wakacje w Europie.

Komfortowy przelot

Jeśli planujesz wakacje w gronie najbliższych, koniecznie dopasuj czas podróży do możliwości każdego członka rodziny. Bułgaria ma tę dużą zaletę, że znajduje się w Europie, więc przelot do Burgas zazwyczaj nie trwa dłużej jak 2,5 godziny. Na miejscu odwiedzających przywita piękna pogoda przypominająca tę z najdalszych i najbardziej egzotycznych zakątków świata. 

Relaks na plaży czy aktywna rekreacja?

Aktywny wypoczynek na plaży w Burgas

Burgas przyciąga turystów błękitnym morzem oraz rajskimi riwierami, na których można wylegiwać się całymi dniami, korzystając ze słonecznych kąpieli. W hotelowych strefach rekreacyjnych na gości czekają z kolei wygodne leżaki z parasolami, a także baseny, restauracje i bary. Okolica Burgas to jednak nie tylko Morze Czarne i piasek, ale także kilka pięknych, lagunowych jezior, rezerwaty przyrody i jaskinie.
Różnorodność przyrodnicza tego regionu pozwala każdego dnia podziwiać coś nowego, wędrując po okolicznych wzgórzach oraz miasteczkach. Całą rodziną warto się wybrać na przykład na rejs statkiem albo do Parku Nadmorskiego, w którym znajduje się mini zoo, amfiteatr oraz zachwycająca alejka prowadząca wprost na plażę.

Żeby poznać lepiej kulturę i tradycję Bułgarii, można udać się do Muzeum Historycznego oraz Muzeum Archeologicznego.

Atrakcje dla najmłodszych

Dobra organizacja wyjazdu z dziećmi opiera się na zapewnieniu im rozrywek, dzięki którym unikniesz klasycznego: „Nudzi mi się!”. Na szczęście, burgaskie kurorty oferują moc atrakcji, a wśród nich wodne parki ze zjeżdżalniami, place zabaw czy polskie animacje. Opiekun zadba o integrację pociechy z innymi dziećmi, urządzi konkursy, zajęcia tematyczne, a przede wszystkim zagwarantuje dobrą zabawę w bezpiecznych warunkach. Hotele przygotowały również program dla młodzieży – liczne warsztaty sportowe, plenery malarskie, dyskoteki i wiele, wiele innych interesujących propozycji.

Czas tylko dla rodziców 

Wakacyjne chwile to świetny moment, żeby pielęgnować relacje, dlatego kiedy dzieci spędzają czas pod czujnym okiem animatora, rodzice mogą poświęcić swój na poznawanie Bułgarii. Ciekawym pomysłem może okazać się wizyta w jednej z okolicznych winiarni, spacer nadmorskim molo czy zwiedzanie miejskich zabytków. Tylko we dwoje warto wybrać się też do malowniczego miasteczka Nesebyr, słynącego z niezwykle klimatycznej atmosfery, urokliwego portu z kolorowymi łódkami oraz nastrojowych knajpek z widokiem na zatokę.

Rodzinne wakacje pozostaną na długo w pamięci, jeśli każdy odkryje zajęcie dla siebie. Nadmorski kurort Burgas oraz okoliczne miejscowości z całą pewnością ułatwią organizację takiego idealnego urlopu.