Rodzinne wakacje w gorącej Hiszpanii

Przez admin

Rodzinne wakacje w gorącej Hiszpanii

Wakacje za granicą to idealny moment na spędzenie wspaniałego czasu w gronie najbliższych, poprawę relacji między członkami rodziny oraz pokazanie dzieciom nowych, nieznanych im dotąd miejsc. Mnóstwo turystów zastanawia się, gdzie warto zabrać swoje pociechy, by dostarczyć im wielu cudownych rozrywek jednocześnie, zapewniając bezpieczeństwo. Jednym z najpopularniejszych wśród rodzin z dziećmi krajów idealnych na spokojny wypoczynek jest słoneczna i bogata w niepowtarzalne atrakcje Hiszpania położona na Półwyspie Iberyjskim w południowej części Europy. Dlaczego to właśnie tutaj warto spędzić wakacje i jakie animacje czekają na miejscu na najmłodszych? 

Najpopularniejsze atrakcje dla dzieci w Hiszpanii

Atrakcje dla dzieci w Hiszpanii

Spędzając wakacje w towarzystwie dzieci, warto zaczerpnąć wiedzy na temat dostępnych w danym kraju atrakcji. Hiszpania słynie z wielu miejsc, które dostarczą maluchom niezapomnianych wrażeń i pozwolą im ciekawie spędzić czas. Jednym z nich niewątpliwie jest  Loro Park – ogród zoo-botaniczny położony w rejonie Puerto de la Cruz na Teneryfie. Niezwykle obszerny park jest bogaty w tropikalne ogrody z mnóstwem egzotycznych gatunków roślin i zwierząt. Na miejscu można również wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, odwiedzić tajską wioskę, spędzić fantastyczny czas w parku linowym czy podziwiać imponującej wielkości ogród z orchideami.

Największe wrażenie na turystach – także tych najmłodszych – robią jednak spektakularne pokazy z udziałem papug, pingwinów, delfinów, lwów morskich lub orek, które prezentują przed publicznością fenomenalne sztuczki. Wizyta w Loro Park będą prawdziwą frajdą dla najmłodszych i z pewnością na długo zapadną im w pamięć.

Ogromny zachwyt wśród dzieci wzbudza także położony kilkadziesiąt kilometrów na południe od Barcelony park rozrywki PortAventura World, składający się z parku tematycznego PortAdventura, parku z motywem przewodnim szybkich samochodów Ferrari Land oraz parku wodnego Caribe Aquatic Park. W PortAdventura znajdują się również 3 pola golfowe oraz 5 tematycznych hoteli. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy park rozrywki w całej Hiszpanii, odwiedzany rocznie przez miliony turystów z całego świata. Niezwykle szeroki wybór dostępnych atrakcji pozwoli każdemu znaleźć w nim coś interesującego dla siebie, a różnorodność form rozrywki sprawia, że doskonale odnajdą się tutaj zarówno dzieci, jak i dorośli.

Spędzając wakacje w Hiszpanii z dziećmi, warto także wybrać się do Centrum Nauki CosmoCaixa, w którym przez cały rok można oglądać ciekawe wystawy, brać udział w niepowtarzalnych warsztatach oraz projekcjach filmów animowanych. W głównym budynku centrum mieści się również zalewowy las amazoński, a na zewnątrz stacja meteorologiczna, zegar słoneczny i ślimak Archimedesa. Nieopodal ulokowany jest zjawiskowy Ogród Śródziemnomorski, który także może okazać się bardzo interesujący dla najmłodszych turystów. Wycieczka do Centrum Nauki CosmoCaixa to połączenie nauki z fantastyczną  i niezapomnianą zabawą.