Poznaj Varnę i magię tamtejszej fauny i flory

Przez admin

Poznaj Varnę i magię tamtejszej fauny i flory

Pośród morskich fal i kilometrów złocistych plaż wiatr niesie przywołujący ze sobą szum z nieopodal położonego lasu. Podczas spaceru słyszymy w oddali dźwięki toczącego się życia. Odgłosy ptaków, szelest traw i liści poruszonych przez inne zwierzęta. Gdybyśmy podeszli bliżej, być może mielibyśmy szansę zobaczyć coś więcej, coś, co pokaże nam, jak pięknie rozwija się świat fauny i flory, niezmącony dotykiem ręki człowieka…

O Bułgarii inaczej nie da się pisać, jak tylko w sposób poetycki. Wówczas mijałoby się to z celem, ponieważ w żaden sposób nie oddawałoby niesamowitego klimatu, jaki tworzy miasto Varna oraz jego okolice. Jeśli cenisz romantyczne, ciche i spokojne wędrówki brzegiem plaży znajdującej się blisko lasu oraz bezpośredni kontakt z naturą, ten zakątek Bułgarii jest stworzony wprost dla Ciebie. Od wielu lat kurort Złote Piaski odwiedzają turyści, którzy od razu zakochują się w tym pięknym miejscu. Nie tylko na chwilę, a czasem wręcz na całe życie, ponieważ wielu z nich wkrótce ponownie przyjeżdża zobaczyć przepiękną Bułgarię.

Sztuka w skale wyryta

Każdy, kto lubi kontakt z przyrodą, docenia również jej piękno przedstawione za pomocą sztuki. W tym celu warto zobaczyć m.in. rezerwat Kamienny Las, gdzie zostały zgromadzone malowniczo piękne skały. Aby móc je podziwiać, wystarczy przejść jedynie parę kroków od kurortu Złote Piaski. Atrakcją wzbudzającą duże zaciekawienie wśród turystów jest także Monastyr Aładź. Jego pomieszczenia zostały całkowicie wykute w skale.

Tysiące ciekawych roślin oraz zdrowe powietrze w Balchiku 

Niedaleko kurortu Złote Piaski znajduje się malowniczo położona miejscowość Balchik, zlokalizowana nad samym morzem. Miasto otoczone wapiennymi skałami oraz przepiękną roślinnością, posiada na swoim terenie dawną letnią rezydencję rumuńskiej królowej Marii. Koniecznie należy wspomnieć o tym, że w Balchiku znajduje się jeden z dwóch największych ogrodów botanicznych w Europie. Bogaty w bardzo różnorodną (około 3000 gatunków roślin) przyrodę, od lat stanowi ogromną gratkę dla jej miłośników. Balchik w wyjątkowy sposób urzeka niepowtarzalnym krajobrazem.

Jak taniec to tylko na rozżarzonych węglach

Oprócz bogactwa rozmaitych roślin w Złotych Piaskach znajdziesz także atrakcje, o których zdecydowanie się nie zapomina. Jeśli jesteś odważny, możesz spróbować np. tańca na rozżarzonych węglach, zwanego nestinari. Natomiast w parku wodnym Aquapoli czeka na Ciebie 300 metrowa sztuczna rzeka Niagara, po której popłyniesz pontonem, osiągając prędkość nawet do 50km/h.

Miasto o pięknych zabytkach

Varna to bardzo piękne, zabytkowe miasto – trzecie co do wielkości w Bułgarii. Znajdują się w niej zachowane pozostałości po budowlach rzymskich. Na miejscu warto ponadto zwrócić uwagę na urocze, bogato zdobione cerkwie czy zabytki tureckiej architektury.

Kochasz przyrodę, sztukę i zabytki? Nie znajdziesz lepszego miejsca na odpoczynek niż Varna. W dodatku sam przelot do Bułgarii nie zajmie Ci więcej niż około 2 godzin.

Do zobaczenia w Varnie!