Pojedź na objazdowe wakacje do Hammametu

Przez admin

Pojedź na objazdowe wakacje do Hammametu

Hammamet to kurort turystyczny położony w północno-zachodniej części Tunezji nad Morzem Śródziemnym. Posiada przestronną, zadbaną plażę, bogatą infrastrukturę rekreacyjną, epokowe zabytki i suk – ogromny bazar. Hammamet posiada dogodną lokalizację, dzięki niej możesz pojechać do innych ośrodków miejskich takich jak: Tunis, Susa czy Monastyr. Natomiast 40 km. od Hammametu znajduje się Enfidhia –  duże lotnisko z nowoczesną infrastrukturą, z którego odbywa się transfer do okolicznych ośrodków turystycznych. W pobliżu Hammametu warto odwiedzić Zoo Friguia Park (żyje w nim kilkadziesiąt gatunków zwierząt w warunkach naturalnych) oraz miejscowość Karkawan. Tu są ruiny starożytnego miasta punickiego z fragmentami zabytkowych budowli i nekropolii.

Do jakich miejsc warto pojechać przebywając w  Hammamecie?&nbsp

Gdy już zobaczysz wszystkie atrakcje w Hammamecie, możesz wypożyczyć auto i pojechać w interesujące Ciebie miejsce lub skorzystać z turystycznej wycieczki zorganizowanej.

Zwiedzając ten kraj,  koniecznie pojedź do Tunisu. Tu zobaczysz epokowe pałace z XVIII i XIX wieku, meczety, Katedrę św. Wincentego à Paulo z XIX wieku w stylu neobizantyńskim z barwnymi freskami. Odwiedź także medynę – to stara część arabskiego miasta. Natomiast na przedmieściu Tunisu w Le Bardo znajduje się Narodowe Muzeum posiadające unikatowe zbiory z czasów rzymskiej Afryki (IV – II w. p.n.e.) oraz liczne eksponaty z obszaru Tunezji m.in.: ekspozycja Kartaginy, jak również przedmioty ze starożytnych cmentarzysk Kartaginy i z Susy.

Będąc w Tunezji, możesz pojechać również do wspomnianej Kartaginy – antycznego miasta Fenicjan, które złupili i zniszczyli Rzymianie. Następnie w 44 r. p.n.e. Juliusz Cezar postanowił zbudować w tym miejscu nowy ośrodek miejski. Tu  znajdują się pozostałości się rzymskich term oraz historycznej zabudowy mieszkalnej z tamtego okresu.

Odwiedzając tunezyjskie miasta, możesz zatrzymać się w Monastyrze. To wyjątkowe miejsce posiadające mnóstwo monumentalnych zabytków, takich jak: mauzoleum Burgiby, ribat Harthema – czyli ufortyfikowany klasztor muzułmański, a także historyczną medynę – starą cześć miasta.

Warto także pojechać do Susy zwanej Sousse.  Tu możesz zobaczyć medynę z ogromnym targiem. Liczne stragany imponują bogactwem pamiątek i ręcznie wykonywanych wyrobów. Natomiast przyprawy i świeże owoce przyciągają nie tylko wyglądem, ale również zapachem unoszącym się w powietrzu. W Susie znajduje się: Wielki Meczet z IX w., ribat, mury obronne z rzędem wieżyczek,

Port El-Kantaoui – przystań dla jachtów, imponująca nowoczesną infrastrukturą, Muzeum Kalaout El Koubba ze zbiorem unikatowych kreacji ślubnych oraz Muzeum Archeologiczne z eksponatami z różnych epok historycznych i zbiorem barwnych mozaik.

Wybierając się w odleglejsze rejony Tunezji, możesz pojechać do Kabis. To miasto położone w zatoce Mała Sytra. Tu znajduje się ogromna oaza palm daktylowych oraz liczne drzewa morelowe i pomarańczowe. W pobliżu jest miasto Safakis zwane Sfax, w nim zobaczysz port, medynę z  zabytkową zabudową, Wielki Meczet z X wieku, ratusz i bramę morską w dzielnicy Bab al Bahr oraz Muzeum Sztuki i Tradycji Ludowej.