Podróże po Egipcie

Przez admin

Podróże po Egipcie

Trudno o kraj, w którym można złapać więcej słońca niż w Egipcie, a ponieważ u nas brakuje tego rarytasu, rodacy coraz częściej wybierają się na wakacje właśnie do tego afrykańskiego państwa. Oprócz słonecznej, pewnej pogody Egipt oferuje doskonałą bazę turystyczną złożoną z luksusowych hoteli, atrakcyjne parki rozrywki i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, a wszystko to za stosunkowo nieduże pieniądze. Dlatego nie dziwi fakt, że od lat utrzymuje się w czołówce wakacyjnych destynacji.

Co można tu robić?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Egipt to prawdziwy wakacyjny raj dla różnego typu turystów. Jest tu właściwie wszystko, czego zazwyczaj szukamy na urlopie, począwszy od wspaniałej pogody, przez ciepłe, błękitne morze, złociste plaże, światowej klasy zabytki aż po egzotyczne atrakcje, jakie oferuje gorąca pustynia i lokalne bazary. Komfortowe kompleksy hotelowe zapewnią wypoczynek zarówno starszym turystom, jak i rodzinom z dziećmi i grupom przyjaciół. W zależności od upodobań można tu godzinami wylegiwać się na plaży, zwiedzać starożytne obiekty znane z podręczników historii i podróżniczych książek, bawić się w nocnych klubach, przemierzać pustynię lub nurkować wśród koralowych raf. Wszystkie atrakcje są dostępne w każdym z większych egipskich kurortów prześcigających się w organizacji coraz wymyślniejszych rozrywek dla turystów.

Gdzie jechać?

Najpopularniejsze tutejsze ośrodki turystyczne to Hurghada, Szarm el-Szejk i Marsa Alam. Każdy z nich ma odrobinę inną specyfikę i warto się z nią zapoznać przed podjęciem decyzji, co do wyboru celu podróży. Jeśli zatem marzysz o podwodnej przygodzie i spotkaniu z bajkową rafą koralową, tęczowymi ławicami ryb, a nawet morskimi żółwiami jedź do położonego w południowo-wschodniej części Egiptu Marsa Alam. Region ten słynie z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych raf oraz fantastycznej, egzotycznej przyrody w Parku Narodowym Wadi El Gemal. Hurghada to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek, nawet z małymi dziećmi, które znajdą tu moc rozrywek w atrakcyjnych parkach wodnych oraz będą mogły do woli korzystać z bezpiecznych plaż charakteryzujących się łagodnym zejściem do wody. Można też wybrać się stąd na wycieczkę do Luksoru, Doliny Królów lub dalej położonej Gizy ze słynnymi piramidami. Z kolei wybierając się do Szarm el-Szejk warto skorzystać z możliwości odwiedzenia blisko położonego Izraela lub tez położonego u podnóża góry Synaj znanego klasztoru św. Katarzyny.

Nie siedź w hotelu

Pomimo kuszących warunków, jakie oferują egipskie hotele, warto czasem je opuścić i korzystać z atrakcji, jakie spotkać tu można na każdym kroku. To słoneczne państwo, to nie tylko plaże i morze, ale również ogromne centrum kulturalne pełne starożytnych budowli, w których można poczuć oddech historii. Równie fascynującym przeżyciem będzie też wycieczka na pustynię i możliwość spojrzenia w niezmącone miejskimi światłami rozgwieżdżone niebo, jakiego nigdy nie zobaczymy w naszym kraju. Wizyta w każdym zakątku tego egzotycznego kraju pozostawi na pewno niezapomniane wrażenia i tęsknotę za spędzonym tu czasem.