Perła Katalonii – zabytki i atrakcje na Costa Barcelona

Przez admin

Perła Katalonii – zabytki i atrakcje na Costa Barcelona

Jedno z najpiękniejszych miast świata i stolica hiszpańskiej gościnności – właśnie takimi epitetami obsypywana jest Barcelona. To miejsce, którego nie można pominąć, zwiedzając słoneczną Hiszpanię. Na najsłynniejszym katalońskim wybrzeżu zachwyca wszystko, od miasteczek położonych przy urokliwych zatoczkach, poprzez zabytkową architekturę, aż po możliwość obcowania z wielką sztuką.

wakacje w hiszpańskiej katalonii

Spacer śladami Antoniego Gaudiego

Zwiedzanie barcelońskich muzeów to doskonały pomysł na odkrywanie hiszpańskiej tradycji, ale żeby poznać prawdziwy klimat Barcelony, warto przespacerować się jej ulicami. W wielu punktach miasta spotkasz słynne, secesyjne budowle, zaprojektowane przez światowej sławy architekta, Antoniego Gaudiego – uznawaną za dzieło sztuki kamienicę Casa Mila czy baśniową Casa Battlo, której elewacja składa się z kolorowych kafelków. Za najważniejszy symbol Barcelony uważa się jego dzieło życia, czyli imponującą katedrę Sagrada Familia. Co ciekawe, jej budowa trwa od przeszło 130 lat. Z Gaudim związany jest też Park Guell, czyli miejski ogród, którego alejki wypełniają architektoniczne dzieła sztuki. 

Zabytkowa dzielnica Gotycka

Zwiedzanie Barcelony warto rozpocząć od wizyty w starej dzielnicy gotyckiej, Barrio Gotico, gdzie czas zdaje się stać w miejscu. Najstarsza część Barcelony rozciąga się między ulicami La Ramba i La Laietana, dokąd z łatwością dotrzesz z centralnego placu – Placa de Catalunya. Turystów witają doskonale zachowane kamienne budowle, wypełnione wieczornym gwarem placyki oraz kameralne knajpki.

Przespaceruj się wybrukowanymi uliczkami pomiędzy wysokimi kamienicami i poczuj wyjątkową atmosferę starego, hiszpańskiego miasteczka. Taka wycieczka pozwoli Ci przenieść się kilkaset lat wstecz. Architektura dzielnicy to mieszanka stylów pochodzących z różnych epok – spotkasz tu starożytne, rzymskie ruiny, gotyckie świątynie i neoklasycystyczne budowle, których widok zapiera dech w piersiach. Do najważniejszych zabytków należą Katedra Świętej Eulalii, Ratusz Miejski oraz Kościół Santa Maria del Pi.

Atrakcje dla miłośników aktywności

Stolica Katalonii z pewnością spodoba się zwolennikom wszelkich aktywności na świeżym powietrzu, sportów wodnych i halowych, ale przede wszystkim fanom piłki nożnej! W Barcelonie można zobaczyć i zwiedzić największy piłkarski stadion w Europie, czyli Camp Nou, a nieco na północ od miasta powstał tor Formuły 1. W wielu miejscach barcelońskiego wybrzeża organizuje się rejsy statkami czy żaglówkami, a także spływy kajakowe oraz wyprawy skuterami wodnymi. Costa Barcelona stanowi ponadto doskonałe miejsce, by rozpocząć przygodę z deską surfingową, kitesurfingiem oraz nurkowaniem w poszukiwaniu cudów lazurowego Morza Śródziemnego. Po całym dniu zwiedzania możesz odpocząć w wygodnym, hotelowym pokoju, których na hiszpańskim wybrzeżu nie brakuje, lub wybrać się na porywający pokaz tańca flamenco. Takie doświadczenie pozwoli Ci lepiej poznać kulturę tego kraju i z pewnością umili pobyt na Costa Barcelona.