Odkryj 5 niezwykłych miejsc w Hiszpanii

Przez admin

Odkryj 5 niezwykłych miejsc w Hiszpanii

Planujesz wakacje w kraju flamenco, zastanawiasz się, jakie miejsca zwiedzić? Gdzie znajduje się najwięcej atrakcji i skąd przywieziesz najwspanialsze wspomnienia? Dużo zależy od tego, czy planujesz wypoczynek w Hiszpanii kontynentalnej, czy na wyspach oraz od Twoich oczekiwań.

Wyspy Kanaryjskie – rajska przyroda otoczona lazurowym morzem

Chcesz podziwiać egzotyczną naturę? Możesz wybrać, którąś z wysp kanaryjskich. Do najpopularniejszych należą: Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote oraz Fuerteventura. Wyspy te znajdują się na Oceanie Atlantyckim, pogoda zawsze sprzyja opalaniu i uprawianiu sportów wodnych oraz zwiedzaniu okolic. Na Gran Canaria zobaczysz imponujące wydmy Maspalomas w pobliżu oceanu, malownicze tereny górskie i  mnóstwo majestatycznych palm. Będąc na Gran Canarii, możesz odwiedzić miasteczko Teror, w nim znajduje się XVIII bazylika Basilico Nuestra Señora del Pino. Las Palmas to stolica wyspy i centrum kulturalno-rozrywkowe posiadające bogatą infrastrukturę turystyczną. Teneryfa to spełnienie marzeń dla wielu turystów, obok egzotycznej roślinności, zobaczysz tu imponujące Klify Los Gigantes położone na południu wyspy. W pobliżu stolicy wyspy Peuerto de la Cruz znajduje się 33 hektarowy ogród zoologiczny, cudowna atrakcja dla rodzin z dziećmi. Natomiast w samym sercu wyspy stoi wulkan o wysokości około 3718 m p. n. m. na terenie Parku Narodowego Teide. Fuerteventura oraz Lanzarote to rajskie plaże, ze złotym piaskiem i turkusową wodą.

Baleary – wyspy niekończących się wakacji

Dla osób szukających  miejsca na wypoczynek, które nie jest położone na drugim końcu świata lub nie wiąże się z długim pobytem w samolocie, dobrym rozwiązaniem okaże się archipelag wysp Balearów. Opływają go Wody Morza Śródziemnego. Składa się on z licznych wysp i wysepek, do najpiękniejszych należą: Majorka, Ibiza, Minorka oraz Cabrera. Warto zostawić na chwilę plażowanie i zwiedzić lokalne wsie, malownicze góry oraz wybrzeża.

Imponujące miejsca Hiszpanii kontynentalnej

Grenada – to zobaczysz wyjątkowy zespół pałacowy Alhambra pochodzący z XIII wieku. To niezwykły kunszt arabskiej architektury i sztuki. Cały kompleks jest położony na wzgórzu i otoczony zielenią. Zobaczysz tu dziedzińce, ogrody z oczkami wodnymi i strumykami, z fontannami, m.in.: słynną Fontannę Lwów. Niezwykłe fortyfikacje, wieże, komnaty oraz kolumny i łuki z charakterystycznymi arabeskami przeniosą cię do innej epoki.

Sewilla –  miasto bogate w niezwykłe artefakty kultury i sztuki, warto zatrzymać się tu na dłuższy czas, aby spokojnie poznać odwiedzane miejsca.

Co koniecznie trzeba zobaczyć? Z pewnością gotycką Katedrę Najświętszej Marii Panny, budynek Królewskiej Fabryki Cygar, Główne Archiwum Indii, Złotą Wieżę – z XIII wieku oraz pałac arabski Alkazar z XI wieku – dzieło architektury mauretańskiej. Walencja – miasto nowoczesne, pełne pereł architektury, obok których trudno przejść obojętnie. Zobaczysz tu Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będącą połączeniem stylu romańskiego, gotyckiego i renesansowego, liczne klasztory, pałacyki, zabytkowe kamienice i uliczki. Jednak największą atrakcją Walencji jest Miasteczko Sztuki i Nauki „Ciudad de las Artes y las Ciencias”. Znajduje się tu nowoczesna, futurystyczna, awangardowa architektura, oceanarium, delfinarium, liczne ogrody, muzea oraz parki rozrywki.