Niezapomniane wakacje z dziećmi w Egipcie

Przez admin

Niezapomniane wakacje z dziećmi w Egipcie

Wakacje zagraniczne z dziećmi to wspaniały czas, jednak warto odpowiednio się do nich przygotować, wybierając między innymi najlepsze miejsce na rodzinny wyjazd. Ważne, by cel podróży był przyjazny dla turystów, a także atrakcyjny pod względem animacji dla najmłodszych. Krajem, który cieszy się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi jest Egipt zlokalizowany w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. W związku z tym, że Egipt jest krajem pustynnym na tle innych kurortów wyróżnia go obecność piramid, starożytnych sarkofagów oraz wielu ciekawych zabytków. Co warto zobaczyć, spędzając rodzinne wczasy w Egipcie i jakie animacje wziąć pod uwagę, wybierając się tu z dziećmi? 

Słoneczna Hurghada

W Hurghadzie na najmłodszych turystów czekają czyste i bezpieczne plaże z dostępem do Morza Czerwonego. Dzieci mogą tu fantastycznie spędzić czas na zabawie w piasku oraz kąpieli w przybrzeżnych, ciepłych wodach. Warto pamiętać, że temperatura w mieście w sezonie letnim przekracza 30 stopni, dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę skóry i głowy swoich pociech. W jednym z najatrakcyjniejszych kurortów turystycznych w Egipcie istnieje także wiele hoteli wypełnionych po brzegi animacjami dla dzieci i dorosłych. Najmłodszym z pewnością przypadną do gustu miejscowe aquaparki z licznymi zjeżdżalniami i basenami, lunaparki oraz wesołe miasteczka. 

Pełna niespodzianek miejscowość Szarm el-Szejk

Atrakcje w Egipcie

Kolejną ciekawą propozycją na wakacyjny wypoczynek z dziećmi w Egipcie to Szarm el-Szejk położony w południowej części półwyspu Synaj. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się tutaj Mirage Divers, czyli ogromny aquapark z wieloma atrakcjami dla najmłodszych. Duża liczba zjeżdżalni, fontann i basenów pozwala na zagospodarowanie czasu wolnego dzieci w ciekawy, a przede wszystkim w aktywny sposób. Na miejscu znajdują się ratownicy, którzy dbają o bezpieczeństwo turystów dlatego nie należy obawiać się o jakiekolwiek zagrożenie. Przy okazji pobytu w Szarm el-Szejk można udać się do najstarszej części miasta, na której znajduje się słynny bazar. Przy okazji warto pokazać dzieciom piękną i oryginalną architekturę miasta. 

Niezwykle klimatyczna Giza 

Giza to trzecie co do wielkości miasto w Egipcie ulokowane na zachodnim brzegu Nilu. Miejscowość kryje w sobie mnóstwo znanych na całym świecie starożytnych budowli, do których należą między innymi Wielki Sfinks i Piramidy w Gizie. Będąc na miejscu, koniecznie trzeba wstąpić do Muzeum Egipskiego i Cytadeli znajdujących się w położonym naprzeciw Kairze. Wspaniałe zabytki to jednak nie jedyne atrakcje w Gizie, ponieważ miasto słynie także z licznych niespodzianek dla dzieci i dorosłych. Można do nich zaliczyć między innymi przejażdżkę quadami czy wycieczkę z karawaną wielbłądów. Jedną z najbardziej pożądanych atrakcji jest tutaj także kurs nurkowania oferowany przez wiele specjalistycznych ośrodków. Giza wręcz opływa w różnego rodzaju rozrywki, dlatego zdecydowanie warto zabrać tu najmłodszych.