Niezapomniane wakacje w Costa Brava dla rodziców i dzieci

Przez admin

Niezapomniane wakacje w Costa Brava dla rodziców i dzieci

Wybierasz się z rodzinną w podróż do Costa Bravy? Chcesz, aby te wakacje były wyjątkowe? Masz jednak wątpliwości, czy podróż z małymi dziećmi do Costa Bravy to dobry pomysł? Chcemy Cię zapewnić, że to odpowiedni wybór na wypoczynek z maluchami. Costa Brava nazywane „dzikim wybrzeżem” to idealne miejsce zarówno do rodzinnego leniuchowania pod palmami, jak i zwiedzania okolicznych miejscowości. Kurorty turystyczne mają dostosowaną ofertę do potrzeb najmłodszych podróżników. Znajdują się w nich sale do zabaw, parki rekreacyjne, boiska, baseny i wanienki dla maluchów. W restauracjach czekają owocowe sałatki, soczki oraz słodkie przekąski. To wszystko i wiele więcej tylko z coraltravel.pl

Atrakcje na Costa Brava dla dorosłych i dzieci

Spędzając wakacje z maluchami na Costa Brava, masz liczne możliwości zapewnienia im niezapomnianych atrakcji. Długie zabawy na plaży, wspólne kąpiele w morzu, spacery promenadami, przejażdżki rowerami wodnymi, rejsy łodzią, przejażdżki konno, podróże pociągiem turystycznym lub koleją wąskotorową to tylko niektóre z form wspólnego wypoczynku. Opuszczając strefę turystyczną, czekają na Ciebie i twoje pociechy liczne niespodzianki w najróżniejszych formach.

Oto niektóre z propozycji:

– Parki wodne – na Costa Brava jest kilka parków wodnych, m.in.: Aquabrava w Roses, Water World w pobliżu miejscowości Lloret de Mar. Mają one nowoczesna i bogatą infrastrukturę.

– Butterfly Park w miejscowości Empuriabrava to niezwykłe miejsce, gdzie znajdują się najróżniejsze gatunki motyli, można przyjrzeć się im z bliska. To cudowny, egzotyczny ogród, w którym zobaczysz również miniaturowe jelenie, żółwie i barwne papugi.

– Ogrody botaniczne Marimutra w miejscowości Blanes – tu zobaczysz roślinność rosnącą w klimacie śródziemnomorskim, w Afryce, Ameryce Południowej. Najrozmaitsze gatunki kaktusów, liczne palmy, barwne kwiaty o nietypowych kształtach zaciekawią nawet najmłodszych podróżników.

– Rejs kanałem w Empuriabrava – to niezapomniana atrakcja dla całej rodziny, można wynająć motorówkę i samodzielnie udać się w podróż po kanale podziwiając okolicę.

– Wodny tor przeszkód – znajduje się w miejscowości Platja d´Empuriabrava. To dmuchana konstrukcja, pełna atrakcji, zjeżdżalni i torów przeszkód usytuowana na morzu. To niezwykły park wodny, w którym dzieci w każdym wieku będą doskonale się bawiły.

– Twierdza w Tossa de Mar – to zabytkowy kompleks średniowiecznych zabudowań z murami obronnymi oraz wieżami, położony w małym miasteczku w dzielnicy Vila Vella. Warto wybrać się tu na długi spacer.

– Rejs statkiem z przeszklonym dnem – to niezapomniana przygoda, zarówno dla małych dzieci, jak i dorosłych. Możliwość podzwania świata podwodnego, pełnego osobliwości faunistycznych i florystycznych na długo pozostanie w pamięci. – Festiwal Frajerwerków – decydując się na wakacje na Costa Brava w lipcu, masz możliwość uczestniczenia w niezwykłym wydarzeniu w miejscowości Blanes. Tu odbywają się co roku pokazy sztucznych ogni, będące artystycznym dziełem prezentowanym pod hiszpańskim niebem.