Morze, pustynia i bazar, czyli wakacje w Hurghadzie

Przez admin

Morze, pustynia i bazar, czyli wakacje w Hurghadzie

Hurghada to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych Egiptu. Ten orientalny, usytuowany nad Morzem Czerwonym zakątek świata ma naprawdę wiele do zaoferowania przybywającym do niego z całego świata wczasowiczom. Hurghada to połączenie tradycji i nowoczesności. Napotkasz tam zarówno nowoczesne hotele, jak i historyczne stare miasto, gdzie zaopatrzysz się w lokalne rękodzieło. Korzystając z bliskości Morza Czerwonego, możesz zanurkować w lazurowych wodach rafy koralowej, poszukiwać zatopionych wraków okrętów, pływać razem z delfinami lub spróbować swoich sił w jednej z wodnych dyscyplin sportowych. Hurghada to miejsce, w którym każdy miłośnik aktywnego relaksu i kultury orientu znajdzie coś dla siebie. Oto kilka przykładowych pomysłów na spędzenie wolnego czasu w tym nadmorskim kurorcie.

Atrakcje wodne

Dżaza’ir Dżiftun to wyspy otoczone rafami koralowymi, które przyciągają do siebie zwłaszcza nurków, przybywających tu tłumnie z każdego zakątka globu. Rafy koralowe to rzadki i narażony na wyginięcie  ekosystem. Dom wielu unikalnych gatunków zwierząt oraz roślin, który zapiera dech w piersiach swoją kolorystyką oraz różnorodnością. Ponieważ rafy są tu płytkie, uchodzą za idealne miejsce dla nowicjuszy nurkowania, stawiających swoje pierwsze kroki w tym urokliwym hobby. Dla tych, którzy są już zaawansowani i poszukują mocniejszych doznań, pozostaje opcja nurkowania przy wrakach okrętów. Do najpopularniejszych zatopionych jednostek należą Belina, El Mina oraz Excalibur. Natomiast dla turystów pragnących postawić na kontakt z przyrodą w nieco bardziej ruchliwym wydaniu, nie lada satysfakcję może sprawić pływanie z delfinami. Spośród praktykowanych na miejscu sportów wodnych, popularnością cieszą się między innymi żeglowanie czy windsurfing.

Nurkom pragnącym eksplorować Morze Czerwone, nie będąc  zarazem narażonymi na zamoczenie się w wodzie, swój pokład udostępnia Sinbad Submarine, czyli łódź podwodna, w której turyści mogą nie tylko przepłynąć przez rafy koralowe, ale także w nich zanurkować.

Atrakcje lądowe

Hurghada niesie za sobą tylko sporty wodne. Jedną z opcji dla każdego, kto woli trzymać się lądu, pozostaje eksploracja pustyni. Można tam wybrać się w najbardziej tradycyjny, a zarazem kameralny sposób, czyli na wielbłądzie,  a po podróży zjeść posiłek przy ognisku w towarzystwie lokalnych beduinów. Ci wczasowicze, którzy zamiast tradycji stawiają na szybkość i wygodę, mogą zdecydować się na opcję podróży quadem lub wynajętym samochodem terenowym.

Turyści mający niedosyt morza mogą udać się wraz z dziećmi na pouczającą wycieczkę do Grand Aquarium, gdzie będą na własne oczy podziwiać okazy fauny wprost z rafy koralowej. Jeśli ktoś pragnie przywieźć sobie z Hurghady pamiątkę, powinien skierować swoje kroki ku El Dahar, czyli na stare miasto. To dzielnica pozwalająca na chwilę zatopić się w codziennym życiu Egipcjan. Liczne bazary pozwolą zaopatrzyć się w unikatowe przedmioty. Do najpopularniejszych towarów przywożonych z wycieczek do Egiptu należą: rękodzieło, srebrna biżuteria, tkane dywany oraz przyprawy ziołowe.