Moc atrakcji dla całej rodziny, czyli wakacje na Korfu

Przez admin

Moc atrakcji dla całej rodziny, czyli wakacje na Korfu

Podróże przynoszą najpiękniejsze momenty, które warto przeżywać w gronie najbliższych. Wybierając Korfu na rodzinne wakacje, możecie liczyć na całą moc atrakcji wartych uwiecznienia na wspólnych fotografiach – kąpiele w lazurowym morzu, szaleństwa w parkach wodnych czy zwiedzanie najważniejszych zabytków regionu. Na tej wyspie każdy odkryje zajęcie idealne dla siebie!

Wypoczynek w hotelowym zaciszu

Hotel w Grecji

Planując wakacje w familijnym gronie, warto przemyśleć wybór hotelu, biorąc pod uwagę oczekiwania wszystkich członków rodziny, nawet tych najmłodszych. Na tej zielonej wyspie z roku na rok powstaje coraz więcej ośrodków przygotowanych na przyjęcie gości spragnionych wypoczynku. Najpopularniejsze kurorty leżą w okolicy stolicy wyspy, miasta Korfu, a także na jej północnym wybrzeżu. W sąsiedztwie hoteli rozciągają się zjawiskowe, piaszczyste lub żwirowe plaże oraz malownicze zatoczki otoczone skalistymi wzgórzami. Goście mogą liczyć na komfortowe, klimatyzowane apartamenty, strefy rekreacyjne z leżakami, basenami i zjeżdżalniami, a dla jeszcze większej wygody odwiedzających przygotowano opcję All Inclusive. 

Wspólne poznawanie tradycji i kultury

Wakacje w Grecji to doskonała okazja, żeby poznać najbardziej fascynujące zakątki świata. Na Korfu można podziwiać zjawiskowe miasteczka, które wyglądem przypominają te włoskie – pełne wąskich zaułków, urokliwych kamienic oraz balkonów wypełnionych kwiatami. Niewielki rozmiar wyspy pozwala w krótkim czasie zobaczyć najważniejsze miejsca ‑ m.in. bizantyjski zamek Angelokastro, zamek w Kassiopi, zabytkowe Stare Miasto w mieście Korfu czy XIX-wieczny pałac, Achillon. Po całym dniu zwiedzania warto udać się na spacer wzdłuż skalistego wybrzeża lub po okolicznych parkach, a potem przysiąść na chwilę w jednej z lokalnych tawern i skosztować regionalnych przysmaków.

Aktywności dla całej rodziny

Urlop na wyspie Korfu oznacza niekończące się przygody oraz wyjątkowe krajobrazy towarzyszące każdej wyprawie. Ciekawą formą aktywności dla całej rodziny jest wycieczka na punkt widokowy Bella Vista położony w miejscowości Lakones, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę na Morze Jońskie i pokryte zielenią wzgórza. Będąc w tej okolicy, warto udać się na rejs łódką wokół malowniczych zatoczek, zobaczyć słynne jaskinie, a także wybudowany na skałach monastyr w pobliskim miasteczku Paleokastritsa. Korfu to też doskonałe miejsce, żeby uprawiać różnorodne sporty wodne, a także trekking. Najważniejsze ośrodki turystyczne wyspy oferują liczne szkoły nurkowania czy windsurfingu, jak również wycieczki fakultatywne, dzięki którym turystom pozostaje zatroszczyć się tylko o dobry nastrój.

Turyści pokochali Korfu za niezwykły, mistyczny klimat oraz obecność ustronnych miejsc, w których naprawdę można odpocząć. Decydując się na urlop na tej greckiej wyspie, możesz być pewien, że rodzinny album zapełni się najpiękniejszymi fotografiami uwieczniającymi wspólne chwile w jednym z najpiękniejszych zakątków Europy.