Majówka w Hiszpanii – jaki region wybrać?

Przez admin

Majówka w Hiszpanii – jaki region wybrać?

Kilka wolnych majowych dni to idealny czas, by odkryć najpiękniejsze zakątki południowej Europy. Pogoda zachwyca, morze lśni w promieniach słońca, a zabytków wystarczy, by wypełnić każdą wolną chwilę. Podpowiadamy, jaki region Hiszpanii wybrać, żeby wypocząć w komfortowym apartamencie i przeżyć wyjątkowe przygody.

Spokojny wypoczynek

Jeśli podczas urlopu chciałbyś ukryć się w zacisznym, wygodnym hotelu i rozkoszować otoczeniem pięknej przyrody, pomyśl o wybrzeżu Costa Brava, które zachwyca malowniczymi krajobrazami. Jednym z najspokojniejszych i najbardziej kameralnych kurortów jest Tossa de Mar ze starymi, kamiennymi zabudowaniami, urokliwymi placykami miejskimi i nadmorskimi knajpkami serwującymi pyszne dania kuchni śródziemnomorskiej. Za najpiękniejszą okoliczną plażę uważa się z kolei Cala Futadera, osłoniętą skalnymi urwiskami oraz mnóstwem zieleni.

Artystyczny zakątek Hiszpanii

Jeśli podczas urlopu chciałbyś obcować z wielką sztuką i poznać bliżej ciekawą tradycję Hiszpanii, odwiedź pobliską Gironę oraz tak zwany Trójkąt Dalego, czyli trzy miasteczka ściśle związane z działalnością artysty – Figueres, Cadaques oraz Pubol. W pierwszym z nich możesz zwiedzić surrealistyczne muzeum poświęcone działalności malarza oraz wybrać się do teatru. W pobliżu Cadaques znajduje się urokliwy port oraz dom artysty, a w Pubol średniowieczny zamek, który podarował swojej żonie – Gali. Girona przypomina nieco włoską Wenecję za sprawą kolorowych kamieniczek wyrastających tuż nad wodą, urokliwych mostków i łódeczek.

Rozrywkowe Lloret de Mar

W kurorcie Lloret de Mar nie sposób się nudzić dzięki licznym rozrywkom, jakie oferuje odwiedzającym. Odkryjesz tu ekskluzywne hotele, rozległe, piaszczyste plaże oraz urokliwe zatoki z lazurową wodą. Miasteczko przyciąga osoby spragnione fiesty do białego rana w prawdziwie hiszpańskim stylu. Powstają tu liczne kameralne puby i luksusowe kluby nocne, a intensywne życie toczy się również w restauracjach, przy nadmorskiej promenadzie oraz w hotelowych strefach rekreacyjnych.

Perła Katalonii

Nie bez przyczyny Barcelona określana jest mianem jednego z najpiękniejszych miast świata. Na każdym kroku można spotkać architektoniczne dzieła sztuki zaprojektowane przez Antoniego Gaudiego, takie jak pokryta barwnymi płytkami kamienica Casa Battlo, secesyjne arcydzieło Sagrada Familia czy wypełniony nietypowymi rzeźbami oraz budowlami Park Guell. Warto też wejść na wzgórze Montjuic, by podziwiać niesamowitą panoramę miasta, błękitne morze oraz pobliskie zielone pagórki. Wzdłuż barcelońskiego wybrzeża rozciągają się szerokie, piaszczysto-żwirowe plaże z serwisem plażowym, a przede wszystkim zjawiskowymi widokami.

Na całym hiszpańskim wybrzeżu czekają na Ciebie wygodne ośrodki wypoczynkowe pełne udogodnień, takich jak klimatyzowane pokoje, restauracje, baseny czy centra SPA. Aby jak najwięcej czasu poświęcić na zwiedzanie oraz błogi odpoczynek przy plaży, warto rozważyć opcję all inclusive i cieszyć się beztroską majówką.