Mahdia – objazdowe wakacje w świętym mieście

Przez admin

Mahdia – objazdowe wakacje w świętym mieście

Jej nietypowe położenie sięgające niewielkiego cypla niegdyś doprowadzało do klęsk, do których przyczynili się szturmujący Mahdię wrogowie. Jednak dziś jest to doskonałe miejsce na zaznanie chwili spokoju i poznanie kawałka ciekawej historii kultury arabskiej. Tunezyjska Mahdia leży nieopodal wielkich metropolii (Susa i Hammamet), co sprawia, że można tam wspaniale spędzić swoje objazdowe wakacje. Nie zwlekaj, jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś, zrób to już dziś. A teraz zrelaksuj się, odpocznij i w spokoju przygotuj się na mentalną wędrówkę w nieznaną kulturę po Mahdii i jej okolicach…

Niegdyś Mahdia, założona przez propagatora szyickiego islamu, była ważną kolebką religijną tego wyznania. Dziś pozostało po niej wiele zabytków, które z pewnością warto zobaczyć oraz poznać miejsca święte tak różne od znanych nam, chrześcijańskich obiektów boskiego kultu. W tym celu koniecznie warto zobaczyć m.in. surowe świątynie Fatymidów oraz imponujący Wielki Meczet posiadający bardzo grubą i masywną konstrukcję. To sprawi, że z pewnością poznasz głębiej muzułmańską kulturę i religię. Zapewne wiele rzeczy Cię zdziwi, a jeszcze więcej zaciekawi, więc po powrocie z wakacji, będziesz miał wiele do opowiedzenia o Tunezji swojej rodzinie i przyjaciołom.

Dwie twarze Mahdii – tak piękne w swej różnorodności

Zabytkowa medyna, czyli starsza część miasta, przywołuje na myśl jej bardzo stare, dawne początki. Natomiast druga część stanowi wręcz bajkowy, prężnie rozwijający się turystyczny i wielki kurort, który wypełnia wiele ciekawych atrakcji. Mahdia u progu swojego powstania była przede wszystkim osadą rybacką skupioną wokół dużego portu. Dlatego do dziś zostało w niej wiele pięknych i klimatycznych knajpek, restauracji, w których przepysznie spędzisz czas, delektując się skarbami morza. Makrele, sardynki czy sardele są tu świeżo wyławiane i po uprzednim przygotowaniu trafiają wprost na stół zachwyconych nimi turystów. A po sowitym posiłku, warto przejść się na bardzo stary cmentarz mieszczący się na krańcu tego pięknego miasta. Położony bardzo malowniczo, na skraju półwyspu nad samym morzem, da Ci chwilę spokoju i świeżego oddechu od miejskiego zgiełku. Natomiast dywany niezwykłych kwiatów pozwolą Ci cieszyć się pięknem nadmorskiej natury.

Wakacje w Mahdii – kameralny wypoczynek na plaży

Nikt nie lubi zgiełku, hałasu i związanych z tym tłumów plażowiczów. Ścisk i niepotrzebne zamieszanie na plaży potrafi zepsuć nawet najpiękniejszy morski klimat. Być może będziesz pozytywnie zaskoczony, ale w Mahdii z pewnością tego nie doświadczysz! Nie oznacza to jednak, że miejsce nie posiada swojego ośrodka turystycznego. Podczas pobytu tutaj będziesz mógł surfować, żeglować lub spędzać czas w okolicznych klubach i kawiarenkach. Morze jest tu czyste, a plaże miękkie i bardzo piaszczyste.

Mamy nadzieję, że zachwycisz się piękną Mahdią tak jak my! Życzymy udanej podróży i zrealizowania swoich marzeń o wspaniałych wakacjach, które na zawsze pozostaną w Twojej pamięci.