Mahdia – idealne miejsce na spokojny wypoczynek z dziećmi

Przez admin

Mahdia – idealne miejsce na spokojny wypoczynek z dziećmi

Udany urlop z dziećmi wymaga od dorosłych odrobiny wysiłku i przygotowań, aby wymarzone wakacje przyniosły satysfakcję wszystkim członkom rodziny. Wiadomo, że oczekiwania co do spędzania wolnego czasu mogą się diametralnie różnić, zwłaszcza jeśli podróżują osoby w różnym wieku, dlatego warto wcześniej tak wybrać miejsce wypoczynku, aby każdy znalazł w nim atrakcje, które uprzyjemnią urlop. Polacy często w pogoni za słońcem wyruszają do tzw. „ciepłych krajów”, gdzie mogą wreszcie nacieszyć się słońcem i morzem bez oglądania się na widmo niesprzyjającej pogody. Z tego względu, jednym z chętnie wybieranych letnich kierunków jest Tunezja – stosunkowo tani kraj, w którym niemal zawsze świeci słońce, a plaże zapraszają do leżakowania.

Mahdia – spokojne miasteczko z pięknymi plażami

Mahdia to niewielkie, spokojne miasteczko, od wieków kultywujące tradycję rybołówstwa, które jest podstawą utrzymania jego mieszkańców. Przez wielu uważana za miejsce z najpiękniejszymi plażami w całej Tunezji, dlatego naprawdę warto tu przyjechać z dziećmi. Beztroski wypoczynek na złotych, piaszczystych plażach i kąpiele w ciepłym morzu to rozrywka, która na pewno spodoba się zarówno rodzicom, jak i ich pociechom. Poza opalaniem i wodną zabawą, można tu do woli spacerować, urozmaicając czas zbieraniem pięknych muszelek, wśród których nie brakuje wyjątkowych okazów.

Atrakcje hotelowe

Aby zapewnić dzieciom rozrywkę w Mahdii, często nie trzeba nawet opuszczać hotelu! Tutejsze ośrodki wypoczynkowe oferują zazwyczaj bogaty program animacji dla najmłodszych, które mogą bawić się w mini klubach, tańczyć na dziecięcych dyskotekach oraz uprawiać różnorodne sporty, jak np. strzelanie z łuku, badminton, mini golf, a nawet jazdę konną. Niemal standardowym udogodnieniem są hotelowe baseny z różnorodnymi zjeżdżalniami i atrakcjami dla dzieci w każdym wieku. Jeśli zatem maluchom znudzi się plażowanie, zawsze mogą liczyć na ciekawe zajęcia organizowane przez animatorów, które coraz częściej odbywają się również w języku polskim.

Trochę zwiedzania

Zaleta Mahdii to fakt, że jest znacznie mniej oblegana przez turystów niż najbardziej znane kurorty, dlatego można ją zwiedzać w spokojnej atmosferze i napawać się jej urokiem. Miasto może się poszczycić przepiękną położoną na skraju półwyspu medyną, którą ze względu na ograniczoną wielkość można zwiedzić nawet z małymi dziećmi. Atrakcją dla maluchów będzie też spacer do portu rybackiego czy też wspinanie się po murach fortecy Borj El Kebir, z której rozciągają się przepiękne widoki na całą medynę. Typowo dziecięcą rozrywką będzie na pewno wizyta w tutejszym ZOO Botanic Park, w którym oprócz zwierząt można zobaczyć, a nawet kupić okazałe strusie jaja oraz odwiedzenie jednej z wielu znajdujących się tu stadnin koni. Mahdia uwodzi kameralnością sprzyjającą rodzinnemu wypoczynkowi, a jednocześnie jest miejscem, które zaciekawi zarówno młodszych, jak i starszych wczasowiczów, a wszystko to wśród przepięknych afrykańskich krajobrazów tuż nad brzegiem Morza Śródziemnego. Poznaj również nasze inne propozycje!