Kreta – przegląd opcji noclegowych na wyspie

Przez admin

Kreta – przegląd opcji noclegowych na wyspie

Kreta oznacza znacznie więcej niż kolejna grecka wyspa. To najbardziej wysunięte na południe miejsce w Europie jest wyjątkowe. Oferuje turystom dosłownie wszystko! Od górskich wiosek, przez piaszczyste, długie plaże, skaliste zatoki, aż po bogate życie nocne. Goście przybywający tu z całego świata, mają dostęp do wspaniałych pasm górskich, idealnych miejsc do uprawiania sportów wodnych, spokojnych zakątków umożliwiających prawdziwy relaks i czystego morza. Skąpana w słońcu przez większą część roku, Kreta posiada jeden z najlepszych klimatów w Europie. Ta wyspa jest błogosławiona przez naturę, żyzna i dzika. Jak okiem sięgnąć rozciągają się tu uprawy warzyw, ziół, winorośli i oliwek.

Bogata baza noclegowa

Planując pobyt na Krecie, można skorzystać z bardzo bogatej bazy noclegowej, jak również z różnego rodzaju pensjonatów oraz kwater prywatnych. Największą liczbę hoteli znajdziemy w miejscowościach zlokalizowanych wzdłuż północnego wybrzeża Krety, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Standard bywa różny – od prostych, dwugwiazdkowych hoteli, po luksusowe pięciogwiazdkowe kurorty. Wybierając tę drugą opcję, można liczyć na cały szereg dodatkowych atrakcji. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie każdy może wybrać obiekt na miarę własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Rezerwacja noclegów – im wcześniej, tym lepiej

Planując indywidualny pobyt na Krecie, warto rezerwować noclegi z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie liczmy na to, że znajdziemy jakiś nocleg na miejscu, zwłaszcza w miesiącach, w których Kreta jest oblegana przez turystów np. w lipcu czy sierpniu. Jest to praktycznie niemożliwe. Musimy wziąć pod uwagę to, że oferty dobrych i sprawdzonych pensjonatów znikają równie szybko jak się pojawiają. Najlepiej rozpocząć poszukiwania miejsca noclegowego na kilka miesięcy przed wakacjami. Im bliżej sezonu, tym oferty stają się droższe lub zwyczajnie gorsze.

Różnice w standardzie obiektów hotelowych

Wybierając konkretny obiekt, należy wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię. Obowiązuje tu nieco inny system przyznawania gwiazdek hotelowych, podobnie zresztą, jak w całej Grecji. Warto go poznać, aby nie narażać się na rozczarowanie i przykre niespodzianki. Hotel trzygwiazdkowy na Krecie zapewni nam odczuwalnie niższy standard niż tak samo oceniany hotel działający w innym kraju. Co to oznacza? Na pewno mniej profesjonalny serwis niż w krajach naszej szerokości geograficznej. Również pokoje hotelowe mogą być znacznie mniejsze, niż oczekujemy. Jeśli zależy nam na naprawdę wysokim standardzie, wybranie hotelu pięciogwiazdkowego może nie wystarczyć. W takiej sytuacji lepiej dopłacić i zarezerwować hotel klasy premium. Kategoryzacja obiektów hotelowych na Krecie nie zawsze odzwierciedla rzeczywistą jakość danego hotelu czy pensjonatu. Odnosi się głównie do standardu infrastruktury (czyli spełnienia szeregu wymagań dotyczących np. szerokości łóżek) oraz ilości świadczonych usług. Może okazać się, że hotel trzygwiazdkowy jest w odczuciu gości lepszy, niż pięciogwiazdkowy. Dlatego jednym z podstawowych kryteriów wyboru powinny być opinie innych klientów obiektu, a do nich w dobie internetu nietrudno dotrzeć.