Hurghada – jak porozumieć się na wczasach w Egipcie?

Przez admin

Hurghada – jak porozumieć się na wczasach w Egipcie?

Zdecydowałeś się wybrać na swoje wymarzone wakacje miejscowość Hurghada w Egipcie. Zapewne jak wielu innych wczasowiczów, cieszysz się ze swojej decyzji, jednak być może jesteś pełen obaw dotyczących potencjalnych problemów z komunikacją z mieszkańcami. Jeśli tak jest, nie przejmuj się na zapas, rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości i podpowiemy, jak skutecznie porozumieć się, będąc w Egipcie. 

Hurghada jest dużym ośrodkiem turystycznym, gdzie co roku przybywa wielu przyjezdnych, marząc o poznaniu jak najlepiej kultury arabskiej. Większość z nich zdaje sobie sprawę, że bez znajomości tamtejszego języka to zadanie może okazać się nie lada wyzwaniem. Jednak nie sposób poznać bardzo trudny dla Europejczyka język arabski w zaledwie kilka dni przed wyjazdem. Co zatem zrobić, by móc skutecznie komunikować się z Egipcjanami w Hurghadzie?

Rozmowa po polsku z Egipcjaninem? Tak, to możliwe

Na początku mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Większość mieszkańców tamtejszej miejscowości turystycznej, z racji tego, że miasto jest bardzo często odwiedzane przez Europejczyków, zna podstawowe zwroty, wyrażenia bądź całe zdania w językach zachodnio i środkowo europejskich. Ta zasada dotyczy również języka polskiego. Mając w zanadrzu tę informację, możesz być spokojny o Twoje podstawowe porozumienie z obsługą hotelu czy pobliskiego sklepu spożywczego. Jednak co jeśli taka komunikacja nie będzie wystarczająca?

Angielski otwiera drzwi do poznania każdej kultury

Kiedy zechcesz porozmawiać na szersze tematy z mieszkańcem Hurghandy, powinieneś wcześniej poznać przynajmniej podstawy języka angielskiego, który w Egipcie służy jako standardowy język komunikacji międzyludzkiej. A jeśli podczas niej, napotkasz problemy ze składnią czy gramatyką, zupełnie się tym nie przejmuj. Jedyną zasadą, jaka obowiązuje podczas rozmowy jest ta, aby porozumienie między dwiema osobami z różnych kultur doszło do skutku. Wówczas najważniejszy bywa fakt, aby przekazać jasny komunikat. W razie czego zawsze możesz użyć rozmówek polsko-angielskich, które w podróży po Egipcie zawsze warto mieć przy sobie.

Nowoczesna technologia sprzyja poznawaniu się nawzajem

Bardzo dobrą metodą uczenia się, którą poleca wielu nauczycieli i korepetytorów z języków obcych, jest korzystanie z różnych, nowoczesnych aplikacji na telefon, które wymagają użytkowania smartfona. Sposób działania programu opiera się na bardzo prostej zasadzie: mówisz do telefonu słowo po polsku, a on odpowiada Ci analogicznym wyrazem w wybranym przez Ciebie języku. Większość tak działających aplikacji jest darmowa, bardzo prosta w obsłudze oraz nie zajmuje wiele pamięci w telefonie. Warto je zainstalować jeszcze przed wyjazdem i ćwiczyć wraz z nimi wymowę popularnych słów w języku arabskim lub też angielskim. Trzeba jednak pamiętać, że aplikacje, aby działać prawidłowo, potrzebują dostępu do internetu. 

Życzymy Ci owocnych rozmów oraz spełnienia marzeń o wyjątkowych wakacjach w Hurghadzie. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się przydatne podczas podróży.