Hotele w Hurghadzie, czyli wakacje jak z baśni

Przez admin

Hotele w Hurghadzie, czyli wakacje jak z baśni

Hurghada to jeden z najpopularniejszych egipskich kurortów, bardzo często wybierany przez polskich turystów na miejsce wakacyjnego wypoczynku. Funkcjonowanie miasta opiera się głównie na wszelkiego rodzaju usługach turystycznych, można wręcz powiedzieć, że zostało stworzone specjalnie dla przyjeżdżających tu wczasowiczów. Proces ten zaczął się w latach 80. ubiegłego wieku, wcześniej była tu zwykła rybacka osada. Przystosowywanie miejscowości do przyjęcia z roku na rok powiększającej się liczby turystów z całego świata, zaowocowało rozbudowaną i bogatą siecią hotelowych kompleksów, parków wodnych, sklepów i ośrodków nurkowych, czyniąc z Hurghady wymarzone miejsce wypoczynku dla wielu turystów.

Wszystko pod ręką

Foldery biur podróży oferujących wczasy w Hurghadzie pełne są kolorowych fotografii przedstawiających pastelowe, utrzymane w arabskim stylu budynki hotelowe, otoczone bujnymi ogrodami, palmami i błękitnymi basenami. Niektóre z nich wyglądają jak prawdziwe miasteczka turystyczne, zapewniające gościom maksimum komfortu i wszelkie usługi bez potrzeby opuszczania obiektu. Rzeczywiście wiele tutejszych hoteli to ogromne, rozłożyste kompleksy z własną, prywatną plażą, atrakcyjnym parkiem wodnym, a nawet centrum nurkowym. Teoretycznie, więc osoby, które przyjeżdżają tu tylko w celu przysłowiowego „naładowania akumulatorów” w gorącym, afrykańskim słońcu, mogą właściwie nie opuszczać terenu hotelu, bo na miejscu mają wszystko, począwszy od komfortowego noclegu, przez wyżywienie w formie all inclusive, SPA, animacje i dyskoteki, a skończywszy na możliwości skorzystania z kursu nurkowania i podziwiania przepięknego podwodnego świata.

Nie tylko dla leniwych

Oczywiście Hurghada przyciąga turystów nie tylko doskonałą bazą hotelową, ale również swoim położeniem, dzięki któremu aktywni wczasowicze mogą zobaczyć znajdujące się w pobliżu zabytki kultury starożytnej. Lokalne biura podróży organizują wycieczki do Kairu, Luksoru, Gizy czy Karnaku, z których korzysta wiele osób. Mając dość zwiedzania, można wykupić rejs statkiem ze szklanym dnem czy też rajd quadami połączony z odwiedzeniem beduińskiej wioski, a wieczorem odpocząć w hotelowej restauracji. Charakterystyczną cechą hoteli w Hurghadzie są bogate i profesjonalne animacje przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz różnego rodzaju zajęcia sportowe. Taka oferta powoduje, że miejsca te szczególnie chętnie wybierane są przez rodziny z dziećmi, które mają tu moc rozrywek nie tylko w morzu, ale również na terenie hotelu.

Poza hotelem

Hotele w Hurghadzie często położone są poza centrum, do którego turystów dowożą specjalne busy. Warto czasem skorzystać z tej opcji i odwiedzić najstarsze dzielnice Dahar i Sakkala.  W pierwszej z nich możemy zobaczyć tradycyjny targ i port rybacki, druga nastawiona jest bardziej na rozrywkę i zabawę dla turystów, dlatego znajduje się tu dużo restauracji, barów i sklepów z pamiątkami. Wakacje w Hurghadzie niezależnie od tego, w jakim hotelu się zatrzymamy, (bo oczywiście nie wszystkie obiekty wyglądają jak arabskie pałace) to na pewno gwarancja słonecznej pogody przez cały rok i możliwość zobaczenia światowej klasy zabytków znanych głównie z książek do historii i albumów.