Category Archive Hiszpania

Przez admin

Niezapomniane wakacje w Costa Brava dla rodziców i dzieci

Wybierasz się z rodzinną w podróż do Costa Bravy? Chcesz, aby te wakacje były wyjątkowe? Masz jednak wątpliwości, czy podróż z małymi dziećmi do Costa Bravy to dobry pomysł? Chcemy Cię zapewnić, że to odpowiedni wybór na wypoczynek z maluchami. Costa Brava nazywane „dzikim wybrzeżem” to idealne miejsce zarówno do rodzinnego leniuchowania pod palmami, jak i zwiedzania okolicznych miejscowości. Kurorty turystyczne mają dostosowaną ofertę do potrzeb najmłodszych podróżników. Znajdują się w nich sale do zabaw, parki rekreacyjne, boiska, baseny i wanienki dla maluchów. W restauracjach czekają owocowe sałatki, soczki oraz słodkie przekąski. To wszystko i wiele więcej tylko z coraltravel.pl

Atrakcje na Costa Brava dla dorosłych i dzieci

Spędzając wakacje z maluchami na Costa Brava, masz liczne możliwości zapewnienia im niezapomnianych atrakcji. Długie zabawy na plaży, wspólne kąpiele w morzu, spacery promenadami, przejażdżki rowerami wodnymi, rejsy łodzią, przejażdżki konno, podróże pociągiem turystycznym lub koleją wąskotorową to tylko niektóre z form wspólnego wypoczynku. Opuszczając strefę turystyczną, czekają na Ciebie i twoje pociechy liczne niespodzianki w najróżniejszych formach.

Oto niektóre z propozycji:

– Parki wodne – na Costa Brava jest kilka parków wodnych, m.in.: Aquabrava w Roses, Water World w pobliżu miejscowości Lloret de Mar. Mają one nowoczesna i bogatą infrastrukturę.

– Butterfly Park w miejscowości Empuriabrava to niezwykłe miejsce, gdzie znajdują się najróżniejsze gatunki motyli, można przyjrzeć się im z bliska. To cudowny, egzotyczny ogród, w którym zobaczysz również miniaturowe jelenie, żółwie i barwne papugi.

– Ogrody botaniczne Marimutra w miejscowości Blanes – tu zobaczysz roślinność rosnącą w klimacie śródziemnomorskim, w Afryce, Ameryce Południowej. Najrozmaitsze gatunki kaktusów, liczne palmy, barwne kwiaty o nietypowych kształtach zaciekawią nawet najmłodszych podróżników.

– Rejs kanałem w Empuriabrava – to niezapomniana atrakcja dla całej rodziny, można wynająć motorówkę i samodzielnie udać się w podróż po kanale podziwiając okolicę.

– Wodny tor przeszkód – znajduje się w miejscowości Platja d´Empuriabrava. To dmuchana konstrukcja, pełna atrakcji, zjeżdżalni i torów przeszkód usytuowana na morzu. To niezwykły park wodny, w którym dzieci w każdym wieku będą doskonale się bawiły.

– Twierdza w Tossa de Mar – to zabytkowy kompleks średniowiecznych zabudowań z murami obronnymi oraz wieżami, położony w małym miasteczku w dzielnicy Vila Vella. Warto wybrać się tu na długi spacer.

– Rejs statkiem z przeszklonym dnem – to niezapomniana przygoda, zarówno dla małych dzieci, jak i dorosłych. Możliwość podzwania świata podwodnego, pełnego osobliwości faunistycznych i florystycznych na długo pozostanie w pamięci. – Festiwal Frajerwerków – decydując się na wakacje na Costa Brava w lipcu, masz możliwość uczestniczenia w niezwykłym wydarzeniu w miejscowości Blanes. Tu odbywają się co roku pokazy sztucznych ogni, będące artystycznym dziełem prezentowanym pod hiszpańskim niebem.

Przez admin

Odkryj 5 niezwykłych miejsc w Hiszpanii

Planujesz wakacje w kraju flamenco, zastanawiasz się, jakie miejsca zwiedzić? Gdzie znajduje się najwięcej atrakcji i skąd przywieziesz najwspanialsze wspomnienia? Dużo zależy od tego, czy planujesz wypoczynek w Hiszpanii kontynentalnej, czy na wyspach oraz od Twoich oczekiwań.

Wyspy Kanaryjskie – rajska przyroda otoczona lazurowym morzem

Chcesz podziwiać egzotyczną naturę? Możesz wybrać, którąś z wysp kanaryjskich. Do najpopularniejszych należą: Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote oraz Fuerteventura. Wyspy te znajdują się na Oceanie Atlantyckim, pogoda zawsze sprzyja opalaniu i uprawianiu sportów wodnych oraz zwiedzaniu okolic. Na Gran Canaria zobaczysz imponujące wydmy Maspalomas w pobliżu oceanu, malownicze tereny górskie i  mnóstwo majestatycznych palm. Będąc na Gran Canarii, możesz odwiedzić miasteczko Teror, w nim znajduje się XVIII bazylika Basilico Nuestra Señora del Pino. Las Palmas to stolica wyspy i centrum kulturalno-rozrywkowe posiadające bogatą infrastrukturę turystyczną. Teneryfa to spełnienie marzeń dla wielu turystów, obok egzotycznej roślinności, zobaczysz tu imponujące Klify Los Gigantes położone na południu wyspy. W pobliżu stolicy wyspy Peuerto de la Cruz znajduje się 33 hektarowy ogród zoologiczny, cudowna atrakcja dla rodzin z dziećmi. Natomiast w samym sercu wyspy stoi wulkan o wysokości około 3718 m p. n. m. na terenie Parku Narodowego Teide. Fuerteventura oraz Lanzarote to rajskie plaże, ze złotym piaskiem i turkusową wodą.

Baleary – wyspy niekończących się wakacji

Dla osób szukających  miejsca na wypoczynek, które nie jest położone na drugim końcu świata lub nie wiąże się z długim pobytem w samolocie, dobrym rozwiązaniem okaże się archipelag wysp Balearów. Opływają go Wody Morza Śródziemnego. Składa się on z licznych wysp i wysepek, do najpiękniejszych należą: Majorka, Ibiza, Minorka oraz Cabrera. Warto zostawić na chwilę plażowanie i zwiedzić lokalne wsie, malownicze góry oraz wybrzeża.

Imponujące miejsca Hiszpanii kontynentalnej

Grenada – to zobaczysz wyjątkowy zespół pałacowy Alhambra pochodzący z XIII wieku. To niezwykły kunszt arabskiej architektury i sztuki. Cały kompleks jest położony na wzgórzu i otoczony zielenią. Zobaczysz tu dziedzińce, ogrody z oczkami wodnymi i strumykami, z fontannami, m.in.: słynną Fontannę Lwów. Niezwykłe fortyfikacje, wieże, komnaty oraz kolumny i łuki z charakterystycznymi arabeskami przeniosą cię do innej epoki.

Sewilla –  miasto bogate w niezwykłe artefakty kultury i sztuki, warto zatrzymać się tu na dłuższy czas, aby spokojnie poznać odwiedzane miejsca.

Co koniecznie trzeba zobaczyć? Z pewnością gotycką Katedrę Najświętszej Marii Panny, budynek Królewskiej Fabryki Cygar, Główne Archiwum Indii, Złotą Wieżę – z XIII wieku oraz pałac arabski Alkazar z XI wieku – dzieło architektury mauretańskiej. Walencja – miasto nowoczesne, pełne pereł architektury, obok których trudno przejść obojętnie. Zobaczysz tu Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będącą połączeniem stylu romańskiego, gotyckiego i renesansowego, liczne klasztory, pałacyki, zabytkowe kamienice i uliczki. Jednak największą atrakcją Walencji jest Miasteczko Sztuki i Nauki „Ciudad de las Artes y las Ciencias”. Znajduje się tu nowoczesna, futurystyczna, awangardowa architektura, oceanarium, delfinarium, liczne ogrody, muzea oraz parki rozrywki.