Hiszpania — wynajmowanie samochodu za granicą

Przez admin

Hiszpania — wynajmowanie samochodu za granicą

Półwysep Iberyjski to idealny pomysł na wakacje. Jest tam ciepło i słonecznie, a Hiszpania słynie z pysznego jedzenia i miłych ludzi. Ponadto, czekają tam na nas kilometry pięknych plaż oraz ciepła woda.

Cudowna Hiszpania kusi wszystkich turystów o każdej porze roku

Hiszpania to popularny cel wielu wakacyjnych wycieczek. Lubią ją nie tylko Polacy, ale także Niemcy czy Brytyjczycy. Jeśli mamy plan, by więcej zwiedzać niż leżeć na plaży, to na pewno potrzebne będzie nam auto. Pomysł, by jechać w tak długą podróż swoim samochodem, to szaleństwo (z Warszawy do Madrytu jest prawie 3000 km). Zajmie nam to mnóstwo czasu, a trasa umęczy całą grupę. To po prostu bez sensu. Mądrzej po prostu polecieć na miejsce samolotem i tam wynająć samochód.

Wynajem samochodu na lotnisku — czy warto?

Istnieją dwie różne opinie na temat tego, czy korzystniejszy wariant to wynajęcie samochodu na lotnisku, czy później w mieście. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkim za i przeciw. Faktycznie, na lotnisku wynajęcie samochodu pewnie jest droższe. W tym wypadku niektórych może kusić wynajęcie auta w centrum, gdzie działa większa konkurencja, więc i wynajem powinien być tańszy. Jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że do tego centrum trzeba dojechać. Jeśli lecimy na przykład czteroosobową rodziną, to każdemu musimy kupić bilet na autobus. Dla wygody możemy wziąć taksówkę, ale ta opcja będzie jeszcze droższa. Może się zatem okazać, że wynajęcie auta w mieście nie okaże się w ogóle tańsze, a tylko niepotrzebnie stracimy czas i nerwy.

Pułapki, na które trzeba uważać, gdy wynajmujesz auto

Wynajmując auto za granicą, często zdarza się, że niemile zaskoczy nas wyższa kwota, niż ta, która była podana na stronie internetowej. Wynika to z faktu, że często małym druczkiem zapisano istotne informacje. Może być to na przykład dodatkowe ubezpieczenie — od kradzieży czy wypadku. Dlatego ofertę i umowę zawsze trzeba czytać do końca. Większość wypożyczalni nie pozwala wywozić swoich aut za granicę. Zatem jeśli zechcemy wynająć auto w Hiszpanii, ale zajechać na dzień lub dwa do Portugalii, to możemy spodziewać się po powrocie jakichś kar finansowych. Ponadto pamiętajmy o tym, że każde auto, które wyjeżdża na europejskie drogi, musi mieć OC. Nie pozwólmy więc, by wypożyczalnia nas naciągała na dodatkowe wydatki, twierdząc, że my musimy je zapłacić.

Dodatkowe udogodnienia, które pomogą wybrać najlepszą wypożyczalnię

Istnieje kilka kwestii, które trzeba przemyśleć, jeśli chcemy wynająć auto w Hiszpanii. Każdy wie, że Hiszpania to kraj, gdzie latem jest upalnie i bez klimatyzacji trudno podróżować. Warto wziąć to pod uwagę. Świetna dodatkowa opcja to także kamerka i czujniki do parkowania. Przy wynajęciu auta zawsze musimy podać imię i nazwisko kierowcy. Samochodu nie może wtedy prowadzić nikt inny. Jeśli jednak planujemy przejechać wiele kilometrów, to trzeba wybrać w wypożyczalni opcję oficjalnego dodania drugiego kierowcy, który stanie się naszym zmiennikiem za kółkiem.

Pomysł, by zjechać Hiszpanię wzdłuż i wszerz samochodem, jest rewelacyjny. Wystarczy tylko wybrać czas i wynająć na miejscu samochód.