Hammamet – poznajemy czekające na nas atrakcje

Przez admin

Hammamet – poznajemy czekające na nas atrakcje

Śródziemnomorski Hammamet to właściwy kierunek dla wszystkich przybywających do Tunezji turystów, którzy chcieliby doświadczyć zarówno beztroskiej rozrywki, jak i poznać z bliska bogatą kulturę tego zakątka świata. Na miłośników nurkowania czekają tutaj krystalicznie czyste wody z właściwą im fauną i florą oraz piaszczyste, wprost zapraszające do opalania plaże. Natomiast miłośnicy sportu, a zwłaszcza golfa, a także pasjonaci historii i zwiedzania zabytków, również znajdą coś dla siebie. Inne atrakcyjne miejsca odkryjesz z coraltravel.pl

Dar Sebastian

Dar Sebastian to prywatna willa przekształcona obecnie w lokalne centrum kulturowe. Posiadłość została wzniesiona w roku 1920 przez George’a Sebastiana, pochodzącego z Rumunii milionera, który postanowił się osiedlić w tym zakątku świata. Z czasem budynek został wykupiony przez rząd tunezyjski, a ten postanowił urządzić na jego terenie centrum kulturowe, gdzie dziś urządza się wystawy sztuki. Oprócz podziwiania architektury i wystroju wnętrz budowli turyści przybywający do Dar Sebastian mogą też przejść się po przynależących do willi ogrodach. Jest to posiadłość na tyle urokliwa, że przez lata stanowiła swoisty azyl dla przybywającej do Hammamet śmietanki towarzyskiej: przedsiębiorców, artystów czy polityków. Jej klasę docenił również sam Winston Churchill, który na terenie willi pracował nad swoimi dziennikami.

Kasbah

Miłośnicy dawnej sztuki wojennej i architektury nie mogą sobie odmówić wycieczki do Kasbah. To wzniesiony w XIII wieku fort z widokiem na Morze Śródziemne, pełniący obecnie funkcję muzeum.

Nurkowanie w Morzu Śródziemnym

Nurkowanie to szlachetne hobby pozwalające poznać z bliska świat zamieszkującej wodne głębiny fauny oraz flory. Morze Śródziemnomorskie, nad którym leży Hammamet, również daje taką możliwość i to zarówno w wydaniu powierzchniowym (nurkowanie z rurką), jak i głębinowym z butlą tlenową. Jedną z atrakcji czekających na turystów wybierających ten sposób spędzania wolnego czasu jest możliwość eksploracji pobliskiego wraku zatopionego okrętu.

Muzeum religii

Muzeum religii w Hammamet mieści w sobie eksponaty poświadczające o wielowiekowej i budzącej dumę tradycji poszanowania największych monoteistycznych wiar oraz ich wyznawców. Religie, którym muzeum jest poświęcone, to: islam, judaizm oraz chrześcijaństwo.

Pole golfowe

Na wszystkich miłośników golfa czeka w Hammamet możliwość rozegrania kilku partyjek, korzystając z usług świadczonych przez Golf Citrus. To ponad 170 hektarowy górzysty region zarośnięty lasami oraz drzewami oliwnymi, pozwalający wszystkim miłośnikom tego sportu na pełne zanurzenie się w czekających ich rozgrywkach. Na tych turystów, którzy chcieliby odpocząć, zjeść obiad lub wypić drinka, czeka też klub z barem oraz restauracją.

Carthageland Carthageland to przeznaczony dla całej rodziny park rozrywki inspirowany atmosferą oraz kulturą starożytnej Kartaginy. Przybywający do niego turyści będą mieli okazję między innymi przejechać się roller-coasterem lub kolejką, obejrzeć statuy słoni i dosiadających ich wojowników, skosztować lokalnej kuchni i zaopatrzyć się w pamiątki.