Egipt na własną ręką? Wynajmij auto i jedź!

Przez admin

Egipt na własną ręką? Wynajmij auto i jedź!

Zwiedzanie różnych krajów wynajętym samochodem staje się z roku na rok coraz bardziej popularne.

Z wynajętym autem, na własną rękę, w swoim tempie

Z każdym rokiem poszerza się grupa Polaków, którzy chcą spędzać swój urlop bardziej intensywnie. Nie wystarcza im już leżenie na plaży, kąpiele w morzu i sączenie drinków na leżaku. Nawet gdy decydują się na wakacje w ciepłym kraju, to pragną zwiedzać i poznać kraj. Nie da się tego zrobić lepiej niż z wynajętym samochodem. Będziemy mogli wówczas zwiedzić więcej i tak, jak sobie wymarzymy. W każdym miejscu spędzimy tyle czasu, ile zechcemy. Po drodze można zbaczać z wytyczonych dróg, jeśli jakiś zakątek wyjątkowo przypadnie nam do gustu. Staniemy się panami swojego losu i swoich wakacji.

Wynajęcie auta poza Unią Europejską — czy to trudne?

Zanim wynajmiemy samochód, zawsze musimy sprawdzić, jakie przepisy ruchu drogowego i ograniczenia prędkości tam obowiązują. Dzięki temu unikniemy mandatu. Jeśli interesuje nas konkretnie Egipt, wynajęcie samochodu za granicą nie będzie trudne. To kraj, w którym możemy jeździć autem z polskim prawem jazdy (o ile jest oczywiście ważne). Kraj ten nie wymaga posiadania dodatkowo międzynarodowego prawa jazdy. To ogromny plus dla większości Polaków, gdyż niewielki procent z nas posiada taki dokument. Przed wylotem do Egiptu należy również poczytać w internecie, jaką zastaniemy tam kulturę jazdy. Egipcjanom temperamentem bliżej do obywateli Maroka czy Albanii, więc kierowca musi mieć sporo wyobraźni i oczy wokół głowy.

Ogólne koszty związane z wynajęciem auta w Egipcie

Zwykle wynajem auta zaczyna się opłacać w momencie, gdy grupa liczy co najmniej 4 osoby. W Egipcie sytuacja wygląda dokładnie tak samo. Niekiedy można trafić na fajne promocje, ale trzeba ich szukać z wyprzedzeniem. Natomiast cena benzyny bardzo ucieszy wszystkich kierowców. Kosztuje ona bowiem niecałe 2 zł za litr (w przeliczeniu na walutę Egiptu będzie to mniej niż 8 ich funtów). Dzięki temu na pewno zaoszczędzimy sporo na wakacyjnym budżecie, zwłaszcza jeśli zamierzamy sporo jeździć po kraju.

Na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę, wynajmując samochód za granicą?

Auto na pewno chcielibyśmy wynająć z wyprzedzeniem — najlepiej jeszcze z Polski. By to zrobić, musimy mieć kartę kredytową. Większość wypożyczalni nie nalicza dodatkowych opłat za operacje wykonane kredytówką. Niektóre dopuszczają również zmianę dat wypożyczenia bez żadnych strat finansowych z naszej strony. Dodatkowo należy sprawdzić, czy nie będziemy „ukarani” za to, że jesteśmy zbyt młodzi lub mamy prawo jazdy dość krótko (zwykle wypożyczalnie ustalają wyższą stawkę dla klientów poniżej 25 roku życia i dla tych, którzy nie mają doświadczenia). Większość firm nie zgadza się również na to, by wjeżdżać ich autem na terytorium innego kraju.

Zwiedzanie Egiptu wynajętym samochodem może okazać się piękną przygodą, którą będziemy wspominać przez całe życie. Warto zatem odpowiednio przygotować się do urlopu i znaleźć sprawdzoną wypożyczalnię.