Dahab – czyli aktywny wypoczynek dla miłośników sportu

Przez admin

Dahab – czyli aktywny wypoczynek dla miłośników sportu

Większości przybywających do Egiptu turystów ta kraina kojarzy się raczej z pobytem w hotelach i basenach, zwiedzaniem zabytków oraz ewentualnie przejażdżką na wielbłądzie. Tymczasem wczasy w Egipcie potrafią zaoferować wiele atrakcji również miłośnikom sportów oraz aktywnego spędzania czasu, tyle że trzeba wybrać odpowiednią lokację. Jednym z takich miejsc jest nadmorskie Dahab, słynące z różnorodnych sportów wodnych. To właśnie tam każdy, kto przedkłada wypoczynek aktywny nad pasywny, z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Uroki rafy koralowej

Rafy koralowe to unikalne zakątki wodnego świata, charakteryzujące się występowaniem rzadkich okazów fauny oraz flory. Ze względu na to stanowią wymarzone miejsce dla miłośników nurkowania: głębinowego, jak i powierzchniowego. Obecnie ten wodny ekosystem ma niestety status stopniowo blaknącego i wymierającego, więc wszyscy ci, którzy chcieliby doświadczyć jego uroków, powinni się pospieszyć. Wartą rozważenia dodatkową opcją dla miłośników nurkowania głębinowego z pewnością okaże się eksploracja zatopionego okrętu. Z kolei miłośnicy pływania powierzchniowego z pewnością docenią również możliwość pływania z zamieszkującymi tamtejsze wody delfinami.

Sporty wodne

Nurkowanie i pływanie z delfinami to nie jedyna z wodnych aktywności, których można spróbować w Dahab. Oprócz tego wczasowicze mogą spróbować swoich sił w dyscyplinach sportowych takich jak: kitesurfing, czyli pływanie po powierzchni wody przy użyciu deski z latawcem oraz windsurfing, definiowany jako żeglowanie przy pomocy deski oraz żagla. Na miłośników osiągania nieco większych prędkości czekają gotowe do wynajęcia motorówki.

Aktywności i sporty lądowe

Dahab to nie tylko rozrywki wodne, ale i szeroka gama propozycji dla osób, które wolą czuć ziemię pod stopami. Jednym z pomysłów na spędzenie wolnego czasu są z pewnością safari odbywane na grzbietach wielbłądów, pozwalające turyście poczuć się niczym prawdziwy nomad. Zresztą jedną z opcji dla miłośników tej metody spędzania urlopu jest odwiedzenie prawdziwego obozu beduińskiego i zjedzenie posiłku z jego mieszkańcami. Ciekawą alternatywą dla wielbłąda pozostaje rozpowszechniona również i w naszym kręgu kulturowym jazda konna. Dahab z otwartymi ramionami przyjmuje również miłośników kolarstwa, którzy w tym zakątku świata mogą swobodnie oddawać się swojej pasji. Z kolei na pasjonatów bardziej nowoczesnego, komfortowego, a zarazem szybkiego podróżowania, czekają do wynajęcia quady lub samochody terenowe.

Dahab czeka na aktywnych Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem określonej dyscypliny lub grupy dyscyplin sportowych, czy też chcesz spróbować wszystkiego po trochu i po prostu aktywnie spędzić wakacje, szeroka oferta wypoczynkowa Dahab z pewnością wyjdzie naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Poranek spędzony na nurkowaniu w rafie koralowej, popołudnie na grzbiecie wielbłąda, a wieczór w sunącym przez pustynię samochodzie terenowym? Tam to możliwe, dzięki czemu po powrocie nie będziesz mieć powodów do narzekań, że kolejny urlop przeleżałeś przy basenie.