Costa Brava – prawdziwie „dzikie wybrzeże”

Przez admin

Costa Brava – prawdziwie „dzikie wybrzeże”

Marzysz o szalonych przygodach? Chcesz zaznać nocy pełnych gorącego flamenco oraz spróbować jedynego w swoim rodzaju hiszpańskiego wina? Koniecznie zaplanuj wycieczkę na „dzikie wybrzeże”, gdzie zabawa trwa do białego rana, a gorące słońce świeci co najmniej przez 300 dni w roku.

Lloret de Mar jest najpopularniejszym miejscem na Costa Brava. W tym miasteczku kluby, puby i dyskoteki czynne są aż do świtu, a w dodatku nigdy nie brakuje tam przyjaźnie nastawionych ludzi. Z tego względu każdy, kto przyjeżdża na miejsce, zawsze spędza swoje wakacje uśmiechnięty i radosny. A gdy już wraca do rodzinnych stron, często tęskni za wspaniałą zabawą w Lloret de Mar, jednocześnie miło ją wspominając.

Zaznaj odrobiny romantyzmu na dzikiej, mało uczęszczanej plaży

Na Costa Brava są też miejsca bardzo spokojne, w których można miło spędzić czas i udać się we dwoje. Aby zaznać odrobiny romantyzmu, polecamy odwiedzić mało uczęszczane, ale urokliwe wioski oraz dzikie plaże. Najlepszą na to porą będzie późne popołudnie lub wczesny wieczór. Zachody słońca potrafią być niezapomnianie piękne.

Poczuj klimat „błękitnego raju”

Miasteczko Tossa de Mar słynie z krystalicznie czystego morza oraz pięknych, piaszczystych plaż. Jest ono idealnym miejscem na uprawianie sportów wodnych. A gdy zapragniemy bardziej tradycyjnego odpoczynku w postaci kąpieli czy opalania, standard czystości tej plaży spełni nasze nawet największe wymagania. Tossa de Mar jest także bogate historię oraz ciekawe zabytki. Miejscowa starówka Via Vella przeniesie nas w czasy średniowiecza. Klimat minionej epoki jest tam prawie że namacalny. Będąc w tym miasteczku, warto skierować swoją uwagę ku zabytkowym fortyfikacjom.

Perła gotyckiej historii

Mury gotyckiej starówki w miejscowości Pals na każdym robią duże wrażenie. Natomiast unoszący się w powietrzu klimat spokoju, rozluźnia i odpręża turystów, gwarantując im jednocześnie bardzo przyjemny nastrój. Jeśli chcecie poznać choć rąbek hiszpańskiej historii, koniecznie wybierzcie się do urokliwego Pals.

Wszystko o hiszpańskiej kuchni

Moc kawiarenek, restauracji i knajpek pozwolą Ci zrozumieć, dlaczego hiszpańska kuchnia należy do jednych z najpopularniejszych na świecie. Będąc na Costa Brava, koniecznie spróbuj takich pysznych dań jak: gazpacho, patatas bravas czy oryginalnej tortilii. Natomiast do picia, oprócz wysmakowanych win, specjalnie polecamy schłodzoną sangrię. Gwarantujemy ciekawy, a zarazem dobry smak hiszpańskich potraw.

Warto wiedzieć przed wyjazdem

Lot na Costa Brava nie należy do najdłuższych, ponieważ trwa średnio 3 godziny. Jeśli chodzi o czas, nie ma dodatkowych przeliczeń, ponieważ jest on taki sam jak w Polsce. Przed wyjazdem warto zabrać ze sobą pieniądze w walucie euro. Na terenie Katalonii obowiązuje opłata turystyczna. Euro przydadzą się również na ciekawe pamiątki. Polecamy kupić w szczególności m.in. chusty, miejscową ceramikę czy kastaniety.

Życzymy udanego wypoczynku oraz niezapomnianych przygód. Do zobaczenia na Costa Brava!