Costa Brava cudowne miejsce na rodzinny wypoczynek

Przez admin

Costa Brava cudowne miejsce na rodzinny wypoczynek

Moment, gdy zima powoli odchodzi w zapomnienie i zaczyna się robić coraz cieplej, to czas, kiedy wiele rodzin zaczyna się zastanawiać nad tym, gdzie spędzić zbliżające się wakacje. Wobec obfitości atrakcyjnych propozycji biur podróży czasem trudno podjąć decyzję, zwłaszcza, gdy trzeba zaspokoić oczekiwania członków rodziny w różnym wieku. Dla tych, którzy chcą na urlopie wypoczywać w promieniach gorącego słońca i otoczeniu niesamowitej przyrody oraz korzystać z morskich kąpieli, idealnym kierunkiem będzie gorąca Hiszpania, a zwłaszcza jej przepiękny rejon – Costa Brava.

Fascynujące wybrzeże

Nie przypadkiem Costa Brava oznacza „Dzikie Wybrzeże”, co da się zauważyć niemal na każdej tutejszej plaży. I choć od wymyślenia tego określenia minęło już ponad sto lat, a obecnie zjeżdżają tam tłumy turystów, wybrzeże nadal zachowało swój żywiołowy i nieokiełznany charakter. Wśród tutejszych plaż można znaleźć zarówno te bardziej rozległe ciągnące się na około 200 metrów, jak i niewielkie ukryte pomiędzy opadającymi do morza skałami z krystalicznie czystą, szmaragdową wodą zachęcającą do nurkowania i podziwiania podwodnego świata. Rodziny z dziećmi znajdą tu idealne warunki do kąpieli, gdyż niektóre z plaż charakteryzują się bardzo łagodnym zejściem do wody i dużą strefą płycizny, na której można bezpiecznie wypoczywać nawet z maluchami. Fani nurkowania z maską i fajką bez trudu trafią na małe, usiane drobnymi skałami zatoczki, w których woda jest wyjątkowo przejrzysta i czysta. Plaże na Costa Brava zazwyczaj wtopione są w niesamowitą, egzotyczną roślinność nadającą im niepowtarzalny naturalny urok oraz zachęcającą do wypoczynku i rodzinnych spacerów. Większość z nich posiada doskonałą infrastrukturę turystyczną w postaci wypożyczalni sprzętu wodnego, restauracji z przepięknymi widokami, pryszniców i parkingów, co znacznie ułatwia wypoczynek z dziećmi.

Moc atrakcji

Plaża Costa Brava

Nawet najbardziej atrakcyjne plaże mogą z czasem znudzić nasze pociechy. Wtedy warto wybrać się na wycieczkę do jednego z największych europejskich parków wodnych WaterWorld, położonego w jednym z tutejszych kurortów Lloret de Mar. Nie zabraknie tu atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych, a po kilkugodzinnej zabawie można udać się na zwiedzanie tego znajdującego się tu znanego i niepowtarzalnego ogrodu botanicznego. Rodziny o zacięciu turystycznym mogą pokusić się o wycieczkę do stosunkowo blisko położonej Barcelony. Oprócz odwiedzenia oczywistych i najbardziej obleganych miejsc wiążących się zazwyczaj z hiszpańskim twórcą Antonim Gaudim, można sprawić prezent maluchom i udać się do jednego z największych europejskich oceanariów dysponujących m.in. 80-metrowym podwodnym tunelem, pozwalającym na obserwację podwodnych stworzeń.

Najpiękniejsze wakacje

Na Costa Brava jest wszystko, czego potrzebują rodziny do spędzenia udanego, wspólnego urlopu. Wspaniała przyroda, nieprzeciętne widoki, skaliste zatoki, piękne plaże, urzekające hiszpańskie miasteczka i bardzo dobra infrastruktura turystyczna umożliwiają urlopowiczom dowolne zorganizowanie swojego wypoczynku, aby z wakacji przywieźć tyko dobre wspomnienia i ładną opaleniznę.