Costa Barcelona ogniste wakacje dla dwojga

Przez admin

Costa Barcelona ogniste wakacje dla dwojga

Aby spędzić kilka romantycznych dni z bliską osobą, warto wybrać się w atrakcyjne miejsce, w którym każdy dzień dostarczy niezapomnianych wrażeń, a wszystko będzie inne od tego, z czym mamy do czynienia na co dzień. Taki wyjazd pozwoli na przysłowiowe naładowanie akumulatorów i spojrzenie na swój związek z innej perspektywy, pozbawionej zwyczajowych obciążeń, na jakie napotykamy każdego dnia. Idealnym wręcz rejonem nadającym się na romantyczny wypad jest Costa Barcelona ‑ miejsce tętniące życiem, oczarowujące słońcem, przyrodą, sztuką i magiczną atmosferą.

Na początek plaża

Wybierając się w tak ciepły region, oczywiście nie sposób pominąć możliwości wygrzewania się na ciągnących się wzdłuż wybrzeża przepięknych plażach i kąpieli w błękitnych wodach Morza Śródziemnego. Słoneczna pogoda i malownicze widoki zachęcają do długich, romantycznych spacerów brzegiem morza i spędzenia wieczoru na rozświetlonym wybrzeżu pod rozgwieżdżonym hiszpańskim niebem. Jeśli już nasycimy się nadmorskimi widokami, warto wybrać się w głąb lądu, aby doświadczyć uroków jednego z najpiękniejszych europejskich miast ‑ Barcelony.

Kilka dni w barwnej i niepowtarzalnej stolicy Katalonii

Kilka dni to i tak za mało, aby w pełni poznać to niesamowite miasto, ale wystarczy, by zobaczyć najważniejsze turystyczne atrakcje i wczuć się w niepowtarzalny klimat tu panujący. Poruszanie się po mieście na pewno znacznie ułatwia metro, ale długie spacery historycznymi uliczkami i możliwość podziwiania niesamowitej architektury mijanych kamienic warta jest odrobiny wysiłku. Przemierzając Barcelonę, nie można ominąć klimatycznej Dzielnicy Gotyckiej charakteryzującej się nie tylko średniowieczną zabudową, ale również artystycznym duchem i mnóstwem ciekawych galerii. Na trasie nie braknie też uroczych kawiarenek i restauracji, w których warto spróbować smakowitych i wyrazistych dań katalońskiej kuchni.

W bajkowym świecie Gaudiego

Gaudi - architekt Barcelona

Nawet laikom Barcelona kojarzy się z genialnym architektem o nieprzeciętnej wyobraźni ‑ Antonim Gaudim. Jego dzieła są wizytówką miasta i każdy turysta za punkt honoru stawia sobie zobaczenie budowanej nieustająco od 1882 roku fantazyjnej świątyni Sagrada Familia oraz bajkowych kamienic Casa Batlló i Casa Milà. Koniecznie trzeba też odwiedzić malowniczy Park Güell, pełen fantazyjnych budowli, kolorowych mozaik i falistych, miękkich krawędzi charakterystycznych dla twórczości architekta.

W kilka godzin w innym świecie

Barcelona to miasto bardzo dobrze skomunikowane z resztą Europy. Każda para, która postanowi wybrać się tu na romantyczne wakacje bez trudu znajdzie interesującą ofertę na rynku usług turystycznych i po paru godzinach podróży samolotem, znajdzie się na niesamowitym północno-wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Od tego momentu zacznie się czarująca podróż po pełnym tajemnic, kolorów i wrażeń świecie, wśród ludzi o wybujałym temperamencie i otwartej duszy. Costa Barcelona to pomysł na spędzenie niezapomnianych wspólnych chwil na jednym z najpiękniejszych europejskich wybrzeży w promieniach słońca, oparach sztuki i fascynującej kultury.